III Dzień Bezpieczeństwa w Luboczy z udziałem czerniewickich policjantów

692

Autor: KPP

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerniewicach już po raz trzeci uczestniczyli w Dniu Bezpieczeństwa w Luboczy pn. ,,Bezpieczeństwo w sieci i realu” odbywającego się pod patronatem Starosty Tomaszowskiego i Wójta Gminy Rzeczyca.

III Dzień Bezpieczeństwa w Luboczy odbył się w tym roku 11 maja i tradycyjnie do aktywnego udziału w przedsięwzięciu zaproszono policjantów z Komisariatu Policji w Czerniewicach. Z dużym zaangażowaniem działania profilaktyczne, pogadanki propagujące ogólnopojęte bezpieczeństwo oraz zachowanie w sytuacjach zagrożenia prowadził terenowy dzielnicowy mł.asp. Dariusz Matysiak przy współudziale Komendanta Komisariatu Policji w Czerniewicach nadkom. Krzysztofa Ludwiczaka.

   Ponadto policjanci wspólnie ze strażakami zaaranżowali symulację zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i rowerzysty, pokazując wszystkim uczestnikom w jaki sposób należy się zachować będące świadkiem takiego zdarzenia oraz jak zabezpieczyć miejsce wypadku i udzielić pomocy rannym.

   Zarówno Komendant nakom. Krzysztof Ludwiczak jak i dzielnicowy od organizatorów i uczestników imprezy plenerowej otrzymali podziękowania i pamiątkowe dyplomy.