Zbigniew Smółka spotkał się z dziennikarzami

408

Autor: www.widzew.com

W czwartek odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem nowego trenera Widzewa Zbigniewa Smółki. Uczestniczył w niej również prezes klubu Jakub Kaczorowski.

Jak poinformował prezes Jakub Kaczorowski, klub szukał na nowy sezon trenera młodego, ale zarazem energicznego i z doświadczeniem w pracy w ekstraklasie. – Chciałbym przywitać w naszym gronie trenera Zbigniewa Smółkę. Jako klub i zarząd cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu. Znamy jego historię zawodową, ma duże doświadczenie, wierzę, że wspólnie uda się osiągnąć nasz cel – powiedział na wstępie konferencji prezes.

Są kluby, którym się nie odmawia i cieszę się, że klub z taką historią jak Widzew, chciał mnie zatrudnić. Mam nadzieję, że uda mi się sprostać temu wyzwaniu. Pewnie wielu trenerów chciałoby być na moim miejscu. Pozostaje mi tylko nie zawieść ludzi, którzy mnie zatrudnili – powiedział nowy szkoleniowiec.

Jak dodał trener Zbigniew Smółka, najważniejszym celem jest jak najszybsza budowa zespołu na nowy sezon. Kadra Widzewa ma być domknięta przed wyjazdem drużyny na obóz do Opalenicy. – Obecnie skupiamy się na planie krótkofalowym. Widzew trzeba przebudować, zamknąć pewne drzwi i wyciszyć nastroje, To, co było, to przeszłość, a teraz trzeba zacząć nową historię. Wierzę, że będzie to zespół, który udźwignie tę odpowiedzialność – stwierdził.

Oglądam mecze Widzewa z poprzedniego sezonu, poznaję zawodników i wierzę, że podjęte przez pion sportowy decyzje personalne były słuszne. Obecnie rozmawiamy z kilkunastoma piłkarzami, z których trzeba będzie wybrać tych najlepszych. Cały czas jesteśmy z dyrektorem sportowym w kontakcie, choć rozmowy z kandydatami do gry w Widzewie nie są łatwe, bo jednak występujemy w II lidze. Nazwiska, które ma dyrektor w zeszycie, są jednak naprawdę interesujące – dodał szkoleniowiec.

Obecnie trwają jeszcze drobne korekty planu przygotowań drużyny do nowego sezonu. Konkrety, dotyczące także ostatecznego kształtu sztabu szkoleniowego, będą znane we wtorek. – Zastałem w zespole określoną sytuację kadrową, szanuję decyzję poprzedników, którzy byli z tymi zawodnikami przez cały poprzedni sezon. Z nową drużyną chciałbym szybko znaleźć wspólny język i swoje największe sukcesy zawodowe odnieść właśnie z Widzewem – podsumował Zbigniew Smółka.