Najlepsze maszyny budowlane CAT – stworzone do zadań specjalnych

988

Ciężki sprzęt wyprodukowany przez amerykańską firmę Caterpillar charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i trwałością. Dzięki dbałości o najwyższą jakość poszczególnych części oraz staranne wykonanie maszyny budowlane i przemysłowe CAT odznaczają się niezawodnością oraz wysoką sprawnością.

Krótka charakterystyka koparko-ładowarek Cat®

Koparko-ładowarki firmy CAT ®są trwałym sprzętem zaprojektowanym do pracy w ekstremalnych warunkach i w wybitnie trudnym terenie. Dlatego należy poddawać ją skrupulatnym przeglądom, konserwacji i naprawie po każdym roboczym cyklu. Wyposażone w specjalny osprzęt – odpowiedniej pojemności łyżki: kopiące, skarpowa i widły, a także klimatyzację i ważne udogodnienia dla operatora.  Jednym z nich jest szybkozłącze pozwalające na szybką zmianę łyżki na inny osprzęt.

Zastosowanie maszyn budowlanych Caterpillar

Maszyny marki Cat® pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju wykopów, kopanie oraz zasypywania rowów, a także przeładunku materiałów. Te potężne, wytrzymałe maszyny są wykorzystywane do rozmaitych zadań w różnych branżach, choć głównie używa się ich w budownictwie, do wyburzeń wykopów, a także do kształtowania krajobrazu. Koparko-ładowarki służą także do rozbijania nawierzchni, tj. asfalt. Koparko-ładowarki firmy CAT są trwałym sprzętem przeznaczonym do pracy w ekstremalnych warunkach i w bardzo trudnym terenie. Dlatego poddajemy je skrupulatnym przeglądom, a także konserwacji i naprawie po każdym roboczym cyklu.

Szeroki wybór części do maszyn CAT

Sklep internetowy https://cogitoeu.pl/pl/3617-cat oferuje szeroki wybór oryginalnych i zamiennych części, szyb z hartowanego szkła, produktów i podzespołów oraz elementów układu jezdnego, hamulcowego i hydraulicznego, przeznaczonych do koparek, koparko-ładowarek i innych maszyn przemysłowych wykorzystywanych m.in. w budownictwie.

Najczęściej poszukiwane części do maszyn budowlanych

Odpowiednia konserwacja koparek pozwoli na ich długotrwałe działanie i niezawodne, wydajne działanie. Optymalną wydajność koparko-ładowarki zapewnia kilka czynników, m.in. ogólny techniczny stan maszyny. Dlatego niezwykle ważnym zabiegiem jest systematyczny serwis i wymiana zużytych części. Serwisanci skrupulatnie przeglądają poszczególne układy i podzespoły silnika i skrzyni biegów, a także elementy nadwozia, a w razie potrzeby wymieniają je na nowe elementy.

Części do poszczególnych układów

Każda maszyna składa się z kilku działających ze sobą układów i podzespołów. Należą do nich układ jezdny, hamulcowy, paliwowy i hydrauliczny, a także układ wydechowy oraz układ chłodzenia. W układzie jezdnym najczęściej zużyciu i wymianie ulegają drążki kierownicze, półosie, łożyska i piasty. Natomiast w układzie hamulcowym najczęściej wymienia się klocki hamulcowe oraz przy dłuższej eksploatacji – tarcze. Z kolei w układzie paliwowym należy sprawdzić pompy paliwowe i wtryskowe, a także wtryskiwacze, uszczelki oraz przewody paliwowe.