Warta Sieradz – Widzew Łódź 2:9

949

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rozgrywek ligowych Widzew wygrał z Wartą Sieradz 9:2. Cztery gole dla łodzian zdobył Przemysław Kita.

W porównaniu do ubiegłotygodniowego meczu kontrolnego, w wyjściowym składzie łodzian doszło do jednej zmiany – Marcela Pięczka zastąpił Marcel Stefaniak.

Spotkanie zaczęło się dla łodzian znakomicie. Już w 3. minucie Adam Radwański doskonale podał do Marcina Robaka, a ten wyłożył piłkę do Daniela Mąki. Pomocnik Widzewa pewnie pokonał Mateusza Wlazłowskiego i było 1:0 dla Widzewa. Chwilę później po podaniu Rafała Wolsztyńskiego w świetnej sytuacji znalazł się Michael Ameyaw, ale uderzył wprost w bramkarza.

Warta próbowała odpowiedzieć akcją z 14. minuty, jednak po podaniu jednego z zawodników testowanych Kamil Pluta był na spalonym. Kilka chwil później po zamieszaniu w polu karnym Widzewa piłka spadła pod nogi Krzysztofa Kokota, ale jego uderzenie obronił Patryk Wolański.

W 20. minucie znów dobrą okazję miał Widzew. Po podaniu Marcina Robaka w poprzeczkę trafił Michael Ameyaw, w kolejnej akcji Rafał Wolsztyński strzelił wprost we Wlazłowskiego. Napastnik Widzewa poprawił się w 24. minucie, kiedy wykorzystał podanie Robaka i podwyższył na 2:0. W 27. minucie przelobować bramkarza Warty próbował Adam Radwański, jednak piłka wylądowała na górnej siatce.

W 35. minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Rozpędzonego Wiktora Płanetę faulem w szesnastce zatrzymał Sebastian Zieleniecki, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Adam Patora. Po chwili był remis. Patora wrzucił piłkę z prawej strony, a na uderzenie z woleja zdecydował się Łukasz Chojecki, który pokonał Wolańskiego.

Widzewiakom przed przerwą udało się jeszcze wyjść na prowadzenie. Na indywidualną akcję lewą stroną boiska zdecydował się Rafał Wolsztyński, podał do Daniela Mąki, a ten pokonał Wlazłowskiego. Po pierwszej połowie Widzew prowadził z Wartą 3:2.

Na drugą odsłonę sparingu łodzianie wyszli z czterema zmianami w składzie. Na boisku pojawili się Wojciech Pawłowski, Sebastian Rudol, Marcel Pięczek i Przemysław Kita. W 58. minucie prowadzenie Widzewa mógł podwyższyć Marcin Robak, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki.

W kolejnych minutach kibice oglądać mogli show w wykonaniu Przemysława Kity. Napastnik Widzewa najpierw wykorzystał podanie Michaela Ameyawa i podwyższył na 4:2, a w 70. oraz 71. minucie wykorzystał fatalne błędy obrony Warty, zdobywając dwie kolejne bramki. Tym samym w ciągu zaledwie siedmiu minut skompletował hat-tricka! Na tym jednak nie zamierzał poprzestawać, bo w 82. minucie zdobył swojego czwartego w tym meczu gola. W samej końcówce Macieja Mielcarza pokonali jeszcze Chris Mandiangu (z rzutu karnego) oraz Rafał Wolsztyński.

2:9 – Rafał Wolsztyński (87’)

Warta: Mateusz Wlazłowski – Adrian Filipiak, Łukasz Mitek, Mariusz Zasada, zawodnik testowany 1, Łukasz Chojecki, zawodnik testowany 2, Michał Sitarz, Adam Patora, Krzysztof Kokot, Kamil Pluta oraz Maciej Mielcarz, Wiktor Płaneta, Jakub Mamełka, zawodnik testowany 3, Damian Pawlak, zawodnik testowany 4

Widzew: Patryk Wolański (46’ Wojciech Pawłowski) – Łukasz Turzyniecki, Daniel Tanżyna (65’ Mikołaj Gibas), Sebastian Zieleniecki (46’ Sebastian Rudol), Marcel Stefaniak (46’ Marcel Pięczek), Daniel Mąka (65’ Chris Mandiangu), Bartłomiej Poczobut (65’ Marcel Gąsior), Adam Radwański (65’ Łukasz Zejdler), Michael Ameyaw (65’ Konrad Gutowski), Rafał Wolsztyński (46’ Przemysław Kita), Marcin Robak (65’ Rafał Wolsztyński).

Żółte kartki: Zasada, Chojecki – Radwański