Faktoring i mikrofaktoring najskuteczniejszym rozwiązaniem problemów branży transportowej !

810

Zgodnie z najnowszymi badaniami, branża transportowa boryka się z coraz większym zadłużeniem, a długie terminy płatności to plaga i ogromne zagrożenie szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jak radzić sobie z długimi terminami płatności i nieterminową spłatą należności za zrealizowane zlecenia?

Klienci praktycznie nagminnie oczekują od właścicieli firm transportowych, że ci będą skłonni zaakceptować terminy płatności przekraczające 30, 60, czy 90 dni. – “Zlecenia wpadają praktycznie jedno po drugim. Często jest tak, że do Hiszpanii jadę z jednym towarem, a potem mam kurs do Włoch. Nie jeżdżę „na pusto”. Problem pojawia się, jak trzeba czekać na kasę za te zlecenia. Bo fracht wykonany, a pieniądze przelewane są na konto czasem kilka miesięcy później.”– mówi Tomek z kilkuosobowej firmy transportowej z Kielc. Nieterminowe płatności wpływają w pierwszej kolejności na płynność finansową firmy, a bez stabilnej sytuacji finansowej trudno mówić o bezpiecznym funkcjonowaniu firmy na dynamicznie rozwijającym się rynku.

FAKTORING – GWARANCJA PŁYNNOŚCI

Nie brakuje właścicieli firm, którzy w obliczu oczekiwania na zapłatę za wystawione faktury, poważnie rozważają zamknięcie swojej działalności. Często nie wiedzą oni skąd wziąć pieniądze na bieżące finansowanie działalności, a nie mają czasu ani chęci starać się o kredyt, który wymaga dodatkowo twardych zabezpieczeń. opowiada Magdalena Sikorska-Okuniewska, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Mobilnej. „Właśnie tym przedsiębiorcom, którzy muszą w ten czy inny sposób radzić sobie z zamrożonymi w fakturach pieniędzmi, a właściwie ich brakiem na koncie, oferujemy faktoring. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, oferując mu usługę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb.”

Faktoring to usługa polegająca na wypłacie należności wynikających z faktury przed terminem jej spłaty w zamian za określoną prowizję. Faktorant otrzymuje pieniądze w 24h po przekazaniu faktury do firmy faktoringowej, która z kolei oczekuje na spłatę należności od klienta, oferując mu nawet jeszcze dłuższy termin na uregulowanie należności. Tym samym faktoring oferuje natychmiastowe rozwiązanie najpilniejszej potrzeby – zapewnienia przedsiębiorstwom płynność finansową i bezpieczeństwo.

Do niedawna faktoring postrzegany był jako usługa zarezerwowana dla największych, ale my oferujemy mikrofaktoring, czyli produkty faktoringowe dopasowane do potrzeb i możliwości nawet tych najmniejszych firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. Co więcej, właśnie dla tych przedsiębiorców mamy specjalne produkty i usługi. – podkreśla Magdalena Sikorska-Okuniewska. Zgodnie z hasłem ‘pieniądze za faktury w 24h’, właściciele firm transportowych, mogą przekazać nam faktury, które wystawili swoim klientom, a my po szybkiej weryfikacji, przelewamy pieniądze na ich konto. Specjalna aplikacja mobilna IdeaFaktor24, umożliwia dodatkowo przekazywanie faktur do finansowania przez telefon, ‘z drogi’ i to praktycznie z każdego miejsca na ziemi. – dodaje.

BRANŻA TRANSPORTOWA WYBIERA FAKTORING!

Zainteresowanie faktoringiem wśród firm transportowych rośnie systematycznie od kilku lat. Powodem tego jest fakt, że są one na samym końcu łańcucha płatniczego. Jak informuje Polski Związek Faktorów z usług firm faktoringowych działających w Polsce skorzystało w 2017 r. ponad 9 tys. firm. – „Kiedy po raz kolejny okazało się, że na koniec miesiąca nie mam pieniędzy na zapłacenie moim pracownikom, na naprawę samochodów, paliwo i na podatki, a stos faktur za wykonane usługi z terminem płatności 60 dni, niepokojąco piął się w górę, postanowiłem dać sobie odrobinę oddechu i zdecydowałem się na faktoring.” – opowiada właściciel firmy przewozowej z Raszyna.

Świadomość przedsiębiorców w zakresie oferowanych przez nas usług rośnie z dnia na dzień. Cieszymy się, kiedy przedsiębiorcy zamiast biernie czekać na zapłatę za swoje faktury, przekazują je do finansowania i inwestują otrzymane od nas pieniądze w kolejne zlecenia czy rozwój firmy. – mówi Magdalena Sikorska-Okuniewska z Idea Money. – Pomagamy przedsiębiorcom wybrać rozwiązania dostosowane do ich potrzeb i możliwości. Oferujemy usługi faktoringowe skrojone z myślą o obsłudze przedsiębiorców działających na rynkach międzynarodowych i obsługujące różne waluty. Faktoring, podobnie jak leasing, stał się już nieodłączną częścią działalności branży transportowej, a dzięki szerokiej dostępności usługi i atrakcyjnym stawkom, mogą sobie na niego pozwolić nawet kierowcy, czy właściciele prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. – dodaje.

WIĘCEJ NIŻ FAKTORING

Szybka decyzja, wypłata w ciągu 24h, limity i warunki dopasowane do potrzeb danej firmy, czy dostępność faktoringu w trybie online, przy minimalnej ilości dokumentów i formalności – to już praktycznie standardy oferowane przez większość firm faktoringowych. Dzięki rosnącemu popytowi, a co za tym idzie większej konkurencji, firmy faktoringowe coraz częściej starają się oferować przedsiębiorcom dodatkowe usługi dopasowane do ich codziennych potrzeb. Staramy się postrzegać naszych klientów nie w ramach pojedynczej usługi, którą chcemy im sprzedać, ale poprzez pryzmat kompleksowej pomocy, jaką możemy im zaoferować. Dedykowane oferty leasingowe dla naszych klientów, czy uruchomiony przez nas ostatnio moduł do wystawiania faktur, to tylko niektóre z propozycji, które oferujemy. – zapewnia Joanna Gasek, Dyrektor Departamentu ds. Obsługi Klienta Idea Money i dodaje – Pracujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, które pozwolą przedsiębiorcom z branży transportowej wrzucić szósty bieg i rozwijać się na najwyższych obrotach.

Jesteś zainteresowany szybszą zamianą faktur na pieniądze? Wystarczy, że napiszesz na marcin.czarski@ideamoney.pl lub zadzwonisz pod numer tel. 785 934 574. Z przyjemnością przybliżymy Ci korzyści płynące z faktoringu i wspólnie dobierzemy ofertę dla Twojej firmy.