Źródełka wodne

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 od początku roku szkolnego 2019/2020  mogą już korzystać ze źródełek z filtrowaną wodą pitną. Powstały one dzięki współpracy placówki z Zakładem Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej Spółka z o. o. w Tomaszowie Mazowieckim. Korzystanie z poidełka to również gwarancja bezpieczeństwa – woda jest zdrowa, bardzo dobrej jakości, regularnie badana w laboratorium i może być spożywana przez dzieci. Warto wykorzystać jej walory. Akcja wpisuje się w stanowisko Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia i Turystyki w sprawie działań podejmowanych przez szkoły w zakresie zdrowego żywienia uczniów.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie uczniów do spożywania odpowiedniej ilości wody niezbędnej do prawidłowego przebiegu wielu funkcji życiowych oraz utrzymania właściwego poziomu nawodnienia organizmu. Akcją tą zmniejszymy również spożywanie napojów słodzonych – woda ze zdroju będzie stale dostępna dla wszystkich. Taka inwestycja w szkole to dbałość o zdrowie i oszczędność pieniędzy. A mniej plastikowych butelek to także duży krok ku dbałości o środowisko!

Dyrektor Zespołu Iwona Sudak na ręce Pani Marii Chilińskiej – Prezesa ZGWK w Tomaszowie Mazowieckim składa serdeczne podziękowania za cenne wsparcie podczas realizacji inwestycji.