Ekstraklasa nam nie straszna

W meczu 1/32 Totolotek Pucharu Polski łódzki Widzew zwyciężył wyżej notowany wrocławski Śląsk 2:0 i awansował do 1/16 fazy rozgrywek.

Obydwie bramki dla naszego zespołu strzelił były zawodnik gości Marcin Robak.

Po meczu na konferencji prasowej powiedzieli:

Vítězslav Lavička (Śląsk):

Gratuluję Widzewowi awansu. Zagrali bardzo dobry mecz. Nie jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy. Nasza gra nie była na najlepszym poziomie. Popełniliśmy błędy w obronie, zaliczyliśmy stratę przy golu na 1:0, potem nasz zawodnik faulował w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę dla Widzewa.

Zmiany w zespole były moją decyzją. Widać, że nowi zawodnicy, mniej doświadczeni, byli nieco przytłoczeni atmosferą panującą w Łodzi. Teraz jest dla nas najważniejsze, abyśmy powrócili do naszej dobrej gry w ekstraklasie.

Marcin Kaczmarek (Widzew):

To są zawsze fajne momenty w życiu trenera, kiedy zespół niżej notowany gra z przeciwnikiem z wyższej ligi i finalnie wygrywa mecz. To spotkanie dało nam wiele radości, zwłaszcza naszym kibicom. Mogę pogratulować zespołowi charakteru, zaangażowania. To już jest jednak historia. Mamy swoje priorytety, za kilka dni czeka nas ważny mecz ligowy.

Musimy skupić się na regeneracji naszych zawodników, którzy muszą być w stu procentach gotowi. Jest to dla nas niezwykle istotne. Czeka nas jeszcze sporo kolejek. Cieszymy się, choć oczywiście jako trener muszę już myśleć o kolejnych wyzwaniach.

Widzew Łódź – Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki:

1:0 – Marcin Robak (’85)

2:0 – Marcin Robak (’90 – karny)

Widzew: Wojciech Pawłowski – Kornel Kordas (81’Sebastian Rudol), Daniel Tanżyna, Sebastian Zieleniecki, Łukasz Turzyniecki, Konrad Gutowski, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń (72’Adam Radawański), Daniel Mąka (77’Christopher Mandiangu), Marcin Robak, Przemysław Kita.

Śląsk Wrocław: Daniel Kajzer – Kamil Dankowski (89’Daniel Szczepan), Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Mateusz Hołownia, Diego Żivulić, Jakub Łabojko (58’Michał Chrapek), Damian Gąska (74’Robert Pich), Filip Marković, Erik Expósito, Mateusz Cholewiak.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Żółte kartki: Zieleniecki – Pawelec, Zivulić

Czerwona kartka: Mariusz Pawelec (za drugą żółtą)

Widzów: 14 711