W Tomaszowie powstanie sieć ładowarek dla samochodów elektrycznych

242

Autor: UM

W Tomaszowie planowana jest budowa sieci ładowarek dla samochodów elektrycznych w miejscach ogólnodostępnych dla mieszkańców. Urząd wskazał 4 lokalizacje pod przyszłe stacje – Plac Kościuszki, Arenę Lodową,  teren Galerii Tomaszów oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Szeroko rozumiana elektro mobilność wraz z  perspektywami rozwoju rynku pojazdów elektrycznych w Polsce i wyzwaniami z jakimi w najbliższym czasie zmierzą się również samorządy były tematami spotkania, które odbyło się 19 września w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

W spotkaniu brali udział m.in. przedstawiciele samorządów ziemi  tomaszowskiej w tym Urzędu Miasta, Starostwa, Gminy Tomaszów oraz spółek miejskich z zaproszonymi gośćmi -Krzysztofem Płochockim, liderem projektu budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych z ramienia spółki PGE Nowa Energia, Dariuszem Bigelmajerem – PGE Dystrybucja, oraz z przedstawicielami Renault Polska.

Obecnie prowadzone są rozmowy i podpisywane umowy między gminą a PGE Nowa Energia. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to jest szansa, że ładowarki pojawią się w naszym mieście jeszcze w tym roku.