Dzień Seniora – świętowali i nagradzali

Autor: UM

miejsca przyjazne seniorom 2019

Koncert Jacka Wójcickiego i wręczenie certyfikatów „Miejsca przyjazne seniorom” były głównymi punktami obchodów Miejskiego Dnia Seniora. W wydarzeniu, które odbyło się 9 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, wzięło udział kilkaset osób.

Jacek Wójcicki, aktor i piosenkarz, wykonał dla tomaszowskich seniorów m.in. piosenki kojarzone z artystami z krakowskiej Piwnicy pod Baranami, przeboje z lat międzywojennych, piosenki filmowe, ale zabawiał ich także nieśmiertelnymi skeczami z najlepszych polskich kabaretów. Wiele utworów publiczność śpiewała wraz z nim.

Przed koncertem uhonorowano laureatów projektu „Miejsca przyjazne seniorom”. W tym roku tytuł ten otrzymali:

– Parafia św. Rodziny
– Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych
– Urząd Miasta
– Miejskie Centrum Kultury filia DOK
– Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Maz.
– Poradnia Diabetologiczna przy Tomaszowskim Centrum Zdrowia
– Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Tytuł „Miejsce przyjazne seniorom” przyznawany jest instytucjom i podmiotom, które na co dzień traktują osoby starsze w przyjazny sposób, oferują im szczególne przywileje, sprawiają, że nie czują się wykluczeni. Miejscami takimi mogą być np. kawiarnie, sklepy, apteki, kina, różne instytucje publiczne, takie jak muzeum, ośrodki kultury, ale także prywatni przedsiębiorcy. Zgłaszane propozycje rozpatrywane są przez Tomaszowską Radę Seniorów.