Czym powinna cechować się bielizna pościelowa dla niemowląt?

237

Artykuły dla niemowlaków muszą być wykonane wedle najwyższych standardów jakości. Tylko atestowane, wyprodukowane na bazie najlepszych gatunkowo materiałów i tkanin, przyjazne dla skóry dziecka i miłe dla oka. Każde niedociągnięcie, np. źle przyszyte metki czy szwy lub drażniące skórę włókna – to wszystko mści się na zdrowiu i komforcie dziecka.

Wybieramy najlepszy materiał

Coraz częściej na rynku można spotkać się z ofertą pościeli i kocyków bambusowych dla dzieci. Niektóre firmy są wierne tylko tej wyjątkowo miękkiej i trwałej tkaninie, decydując się na to, aby cały asortyment był właśnie taki. Czym odznaczają się włókna bambusowe? Przede wszystkim zapewniają wyjątkową miękkość i dają sporo potrzebnego ciepła, jednocześnie chroniąc dziecko przed przegrzaniem i zapoceniem. Bambusowa tkanina dobrze chłonie wodę i zatrzymuje promieniowanie UV, co jest dodatkowym atutem dla bielizny pościelowej wykonywanej na użytek niemowlaków. Jest to także materiał antyalergiczny, dlatego nie ma obaw, że skóra malucha zostanie podrażniona. Właśnie w ten sposób działa firmaqbanamama.pl wypuszczając na rynek tylko najlepsze gatunkowo produkty wykonane właśnie z bambusa. Oprócz tego, że cechują się wysokogatunkową tkaniną, to także każdy z nich opatrzony jest autorskimi wzorami na tkaninach. Dlatego kocyk czy pościel zakupiona w tym sklepie to gwarancja oryginalności i komfortu użytkowania. Trzeba też dodać, że asortyment marki utrzymany jest w stylu klasycznym, ale z innowacyjnym zacięciem, co daje w sumie unikalny efekt wizualny i użytkowy.

Uzasadniona moda na bambus

Jeśli chodzi o poszewki, jak zastało już wyżej wspomniane, najlepiej, aby były wykonane na bazie bambusowej tkaniny. W przypadku zakupu całego kompletu warto pomyśleć o poduszce i kołderce posiadających ciepłe, antyalergiczne wypełnienie. Tylko wtedy, można powiedzieć, że pościel dla dziecka jest najlepsza z możliwych i spełni swoje zadanie w stu procentach. Dobrej jakości wypełnienie i nieodpowiednia poszewka, czy odwrotnie – takie połączenie zawsze stanie się przyczyną jakiegoś problemu, który odbije się mocno na komforcie snu dziecka.

Jakie wypełnienie będzie wię najlepsze? Coraz częściej można spotkać kołderki i poduszki z wkładem silikonowym zszytym na stałe z materiałem. Dzięki temu można liczyć na wyjątkową higienę i praktyczność takiego rozwiązania. Oczywiście to nie wszystko. Trzeba też zwracać uwagę na to, w jaki sposób uszyta jest poduszka. Musi być możliwie jak najbardziej płaska, ale mięciutka, ponieważ dziecko nie może mieć zbyt wysoko uniesionej główki w czasie snu.

Rożek bambusowy

Zakup mięciutkiego rożka bambusowego zapewni każdemu maluchowi słodki, komfortowy sen i odpoczynek. Taki otulacz pełnić wiele funkcji – śpiwora, kołderki, kocyka, ręcznika, zależnie od aktualnych potrzeb. Jaki powinien być idealny rożek? Przede wszystkim liczy się perfekcyjne wykonanie – miękka, antyalergiczna tkanina, chłonna i zatrzymująca promienie UV oraz ciekawa kolorystyka i wzory. Trzeba zawsze zwracać baczna uwagę na to, czy nadruki są wykonane za pomocą bezpiecznych dla dziecka farb.

Rozmiar rożka nie może być za mały, ponieważ dziecko musi czuć się w rożku komfortowo. Materiał powinien ściśle otulać ciało dziecka, ale bez zbytniej przesady. Zawsze te kilka centymetrów swobody jest konieczne, aby maluch nie czuł się skrępowany.

Warto zaglądać do ciekawej oferty sklepów takich jak Qbanamama. Tylko sto procent polskie wykonanie, wysoka jakość materiału i trwałość użytkowania – takie cechy powinna mieć najlepsza bielizna pościelowa dla maluchów.