Cenne trzy punkty Widzewa

W meczu 15. kolejki II ligi łódzki Widzew zwyciężył na wyjeździe Stal Stalową Wolę 1:0 (0:0).

Złotą bramkę zdobył Rafał Wolsztyński w 88. minucie pojedynku.

Po meczu trenerzy obydwu drużyn powiedzieli:

Marcin Kaczmarek (Widzew):

Biorąc pod uwagę stan boiska, na którym przyszło nam dzisiaj rywalizować, zdawaliśmy sobie sprawę, że zdecydować mogą stałe fragmenty gry. Tak też się stało. Wykorzystaliśmy jeden z nich w końcówce meczu i wracamy do Łodzi z pełną pulą. Co do przebiegu gry, staraliśmy się konstruować akcje. Wychodziło to raz lepiej, raz gorzej.

Foto: www.widzew.com

Druga połowa była już bardziej szarpana – było więcej walki, długich podań, gry w powietrzu. Gratuluję zawodnikom zdobycia trzech punktów.

Szymon Szydełko (Stal Stalowa Wola):

Chciałem podziękować kibicom za doping. Nasi fani pomogli nam w tym, że – w moim odczuciu – zaprezentowaliśmy poziom godny tej klasy rozgrywkowej. Nie ukrywam, że czujemy niedosyt. Uważam, że moja drużyna zagrała naprawdę dobry mecz. Stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych. Wielka szkoda, że żadnej z nich nie udało nam się wykorzystać. Mam nadzieję, że w następnych spotkaniach zaczniemy seryjnie punktować.

Stal Stalowa Wola – Widzew Łódź 0:1 (0:0)

Bramka:

0:1 – Rafał Wolsztyński (88′)

Stal: Krystian Kalinowski – Adam Waszkiewicz, Krzysztof Kiercz, Piotr Witasik, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Ciepiela (64′ Łukasz Zjawiński), Piotr Mroziński, Przemysław Stelmach, Michał Płonka (79′ Michał Mistrzyk), Robert Dadok, Michał Fidziukiewicz (64′ Szymon Jopek),

Widzew: Wojciech Pawłowski – Łukasz Turzyniecki, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas, Daniel Mąka (66′ Christopher Mandiangu), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń (80′ Adam Radwański), Konrad Gutowski (90′ Marcel Pięczek), Przemysław Kita (82′ Rafał Wolsztyński), Marcin Robak.

Sędzia: Marek Śliwa (Pińczów)

Kartki: Sobotka, Ciepiela, Stelmach – Kita, Kordas