Szczecin – niepozorny port lotniczy z dużym potencjałem

295

Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk… z pewnością te miasta przychodzą na myśl jako pierwsze, gdy mowa o polskich portach lotniczych. Warto jednak wiedzieć, że w mniejszych miastach również znajdują się dobrze skomunikowane porty lotnicze. Sprawdź, dokąd można polecieć z portu lotniczego Szczecin-Goleniów.

Z lotniska w Szczecinie realizowane są regularne loty krajowe oraz zagraniczne w dziesięciu kierunkach. Pasażerowie zainteresowani lotniami po Polsce ze Szczecina mogą udać się do Krakowa oraz Warszawy. Z tego portu lotniczego można także dostać się do Skandynawii. Loty realizowane są na lotniska w: Bergen, Kopenhadze, Oslo (Gardermoen i Torp) oraz Stavanger. Ze Szczecina można polecieć też do Wielkiej Brytanii i Irlandii – do Dublina, Liverpoolu oraz Londynu (na lotnisko Stansted).

Fani tanich podróży powinni skorzystać z porównywarek cen biletów, np. FRU, by upolować bardzo okazyjne ceny lotów z lotniska w Szczecinie w wymienionych wcześniej kierunkach.

Przewoźnicy realizujący połączenia z lotniska w Szczecinie

Port lotniczy w Szczecinie obsługiwany jest przez aż pięciu różnych przewoźników. Za loty krajowe do Warszawy odpowiada spółka LOT. Loty do Bergen, Oslo i Stavanger realizowane są przez węgierską firmę WizzAir, znaną jako tanie linie lotnicze. Kolejną spółką tego typu obsługującą loty ze Szczecina jest Ryanair. Ta irlandzka firma wykonuje loty do: Dublina, Krakowa, Liverpoolu i Londynu. Z lotniska w Szczecinie lata także SAS (Scandinavian Airlines System), międzynarodowa linia skandynawska, obsługująca głównie kraje skandynawskie. Z SAS-em można polecieć do Kopenhagi. Na północ wykonywane są także loty norweskimi tanimi liniami lotniczymi Norwegian – ze Szczecina do Oslo.

Loty czarterowe ze Szczecina

Loty czarterowe są lotami organizowanymi przez biura podróży dla swoich pasażerów. Gdy nie sprzedadzą wszystkich wycieczek wraz z przelotami, loty są wystawiane np. na stronach biur podróży oraz pojawiają się w porównywarkach cen biletów lotniczych. Bardzo często są to przeloty last minute. Z tego powodu są one dużo tańsze niż standardowe loty oraz z reguły zawierają w cenie mały bagaż podręczny. Są one realizowane jedynie w wakacyjnych miesiącach. Z lotniskiem w Szczecinie współpracują znane polskie biura podróży, m.in.: Coral Travel, Itaka, Rainbow Tours oraz Tui. Ze szczecińskiego lotniska można dostać się do portów lotniczych: Turcja-Antalya, Grecja-Kreta i Grecja-Korfu.

Dojazd na lotnisko

Port lotniczy zlokalizowany jest nieopodal miejscowości Glewice, 46 kilometrów od Szczecina. Dojazd do niego bez samochodu jest bardzo łatwy, ponieważ niedaleko lotniska zlokalizowana jest stacja kolejowa, na której zatrzymują się pociągi kursujące z miasta. W obu kierunkach jeżdżą także autobusy rozkładowe dopasowane do godzin odlotów i przylotów samolotów. Przy lotnisku jest także postój prywatnych busów oraz taksówek.