Niewiele zabrakło do awansu piłkarzom Widzewa z Legią

204

Bardzo dobry mecz i niezwykle emocjonujący rozegrali piłkarze łódzkiego Widzewa z wicemistrzem Polski w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski warszawską Legią.

Podopieczni Marcina Kaczmarka ulegli wyżej notowanym rywalem z Warszawy 2:3.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Marcin Robak z rzutu karnego, oraz w 72. minucie Artur Jędrzejczyk gol samobójczy.

Po meczu powiedzieli trenerzy obydwu drużyn:

Aleksandar Vuković (Legia):

Było to bardzo emocjonujące spotkanie, które mogło podobać się kibicom. Mnie na pewno nie do końca, gdyż wypuściliśmy dwubramkowe prowadzenie. Wielkie gratulacje dla mojej drużyny. Graliśmy z bardzo dobrym rywalem, na niezwykle trudnym terenie. Momenty dekoncentracji kosztowały nas wiele. Z tej sytuacji mamy jednak nauczkę na przyszłość. Drużyna bardzo chciała wygrać ten mecz, co pokazała bramka strzelona na 3:2. Cieszę się z awansu, z naszej gry w ofensywie oraz z tego, że gramy dalej.

Marcin Kaczmarek (Widzew):

Przede wszystkim chciałem podziękować naszym kibicom. Widać, jak ci ludzie są spragnieni wielkiej piłki. Przez 90 minut graliśmy przy fantastycznym dopingu. Ogromne słowa uznania należą się również moim piłkarzom za wielką wolę walki oraz nastawienie mentalne. Daliśmy dziś z siebie absolutnie wszystko. Jako drużyna byliśmy jednością.

Foto: www.widzew.com

Grając z tak klasowym rywalem i przegrywając w pewnym momencie dwiema bramkami, potrafiliśmy doprowadzić do remisu. Trzeba jednak przyznać, że to nasi rywale stworzyli sobie więcej klarownych okazji. Gratuluję Legii awansu, a my od dzisiaj koncentrujemy się na spotkaniu z Resovią

Widzew Łódź – Legia Warszawa 2:3 (0:0)

Bramki:

0:1 – Jose Kante (48′)

0:2 – Paweł Wszołek (51′)

1:2 – Marcin Robak (56′ rzut karny)

2:2 – Artur Jędrzejczyk (72′ samobójcza)

2:3 – Igor Lewczuk (84′)

Widzew: Wojciech Pawłowski – Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas, Daniel Mąka, Bartłomiej Poczobut (90′ Adam Radwański), Mateusz Możdżeń, Christopher Mandiangu (58′ Konrad Gutowski), Przemysław Kita (90′ Rafał Wolsztyński), Marcin Robak.

Legia: Radosław Cierzniak – Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska, Michał Karbownik, Domagoj Antolić, Andre Martins, Paweł Wszołek, Luquinhas, Arvydas Novikovas (58′ Valerian Gvilia), Jose Kante (87′ Jarosław Niezgoda).

Sędzia: Szymon Marciniak

Kartki: Gutowski – Lewczuk, Kante

Widzów: 16 723