Niewiele zabrakło do awansu piłkarzom Widzewa z Legią

615

Bardzo dobry mecz i niezwykle emocjonujący rozegrali piłkarze łódzkiego Widzewa z wicemistrzem Polski w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski warszawską Legią.

Podopieczni Marcina Kaczmarka ulegli wyżej notowanym rywalem z Warszawy 2:3.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Marcin Robak z rzutu karnego, oraz w 72. minucie Artur Jędrzejczyk gol samobójczy.

Po meczu powiedzieli trenerzy obydwu drużyn:

Aleksandar Vuković (Legia):

Było to bardzo emocjonujące spotkanie, które mogło podobać się kibicom. Mnie na pewno nie do końca, gdyż wypuściliśmy dwubramkowe prowadzenie. Wielkie gratulacje dla mojej drużyny. Graliśmy z bardzo dobrym rywalem, na niezwykle trudnym terenie. Momenty dekoncentracji kosztowały nas wiele. Z tej sytuacji mamy jednak nauczkę na przyszłość. Drużyna bardzo chciała wygrać ten mecz, co pokazała bramka strzelona na 3:2. Cieszę się z awansu, z naszej gry w ofensywie oraz z tego, że gramy dalej.

Marcin Kaczmarek (Widzew):

Przede wszystkim chciałem podziękować naszym kibicom. Widać, jak ci ludzie są spragnieni wielkiej piłki. Przez 90 minut graliśmy przy fantastycznym dopingu. Ogromne słowa uznania należą się również moim piłkarzom za wielką wolę walki oraz nastawienie mentalne. Daliśmy dziś z siebie absolutnie wszystko. Jako drużyna byliśmy jednością.

Grając z tak klasowym rywalem i przegrywając w pewnym momencie dwiema bramkami, potrafiliśmy doprowadzić do remisu. Trzeba jednak przyznać, że to nasi rywale stworzyli sobie więcej klarownych okazji. Gratuluję Legii awansu, a my od dzisiaj koncentrujemy się na spotkaniu z Resovią

Widzew Łódź – Legia Warszawa 2:3 (0:0)