Porażka w meczu na szczycie

261

Porażką 0 do 1 zakończył się pojedynek 16. kolejki drugiej II ligi pomiędzy łódzkim Widzewem a Resovią Rzeszów 0:1.

Bramkę dla gości zdobył Radosław Adamski.

Po meczu trenerzy powiedzieli:

Szymon Grabowski (Resovia):

Marzyliśmy o zwycięstwie nad Widzewem na ich stadionie i dzisiaj to osiągnęliśmy. Chciałbym pogratulować mojej drużynie, zagraliśmy dobry mecz i zdobyliśmy w mojej ocenie zasłużone trzy punkty. Dziękuję również naszymi kibicom, którzy jeżdżą za swoją drużyną na każdy mecz wyjazdowy. Jeśli chodzi o boiskowe wydarzenia, zrealizowaliśmy dziś założenia, które mieliśmy do wykonania. W sytuacji bramkowej, z mojej perspektywy ręka przed akcją bramkową była, natomiast trzeba patrzeć na interpretację. Moim zdaniem sędzia podjął odpowiednią decyzję. Po dzisiejszym meczu jesteśmy liderem rozgrywek, ale podchodzimy z pokorą do każdego kolejnego spotkania.

Marcin Kaczmarek (Widzew):

Nie tak wyobrażaliśmy sobie końcówkę tego tygodnia. Mecz był istotny dla układu tabeli. Dzisiaj zasłużyliśmy na słowa krytyki. Spotkanie nie ułożyło się tak, jakbyśmy chcieli. Jeśli chodzi o Daniela Mąkę, ma on prawdopodobnie złamaną kość strzałkową.

Foto: www.widzew.com

Przez ostatnie 20 minut Resovia skupiała się na obronie, my natomiast prowadziliśmy grę. Straciliśmy w końcówce bramkę, która nie powinna zostać uznana. Przed kontratakiem gości mieliśmy ewidentną rękę gracza Resovii. Mamy przed sobą cztery spotkania do końca i musimy zrobić wszystko, aby zdobyć jak największą liczbę punktów.

Mieliśmy jeden dzień mniej na regenerację, aczkolwiek wczoraj wyglądało to naprawdę pozytywnie, dlatego też zdecydowałem się na wystawienie podobnego składu jak w starciu z Legią.

Widzew Łódź – Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)

Bramka:

0:1 – Radosław Adamski (90′)

Widzew: Wojciech Pawłowski – Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas, Daniel Mąka (51’ Christopher Mandiangu), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń, Konrad Gutowski (62’ Michael Ameyaw), Przemysław Kita (74’ Rafał Wolsztyński), Marcin Robak.

Resovia: Wojciech Daniel – Mateusz Geniec, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec, Szymon Feret (90′ Szymon Hajduk), Szymon Kaliniec (90′ Konrad Domoń), Grzegorz Płatek, Serhii Krykun, Adrian Dziubiński, Daniel Świderski (86′ Radosław Adamski).

Sędzia: Paweł Dziopak

Kartki: Rudol, Mąka, Wolsztyński – Daniel

Widzów: 16 643