Odkryj nowości w Kampanii Kolejowe ABC!

612

Tej jesieni Urząd Transportu Kolejowego przygotował dla dzieci wiele niespodzianek w ramach Kampanii Kolejowe ABC. Już 9 listopada rusza nowy program telewizyjny w TVP ABC – „Twoja Kolej”. To edukacyjna przygoda dla młodych widzów. Główni bohaterowie programu, rodzeństwo Pola i Krzyś, opowiedzą m.in. o zasadach świadomego i bezpiecznego podróżowania pociągiem. W kolejnych odcinkach programu wystąpi także nosorożec Rogatek.

„Twoja Kolej” to nowoczesny program dla dzieci, w którym zawarte będą wątki edukacyjne Kampanii Kolejowe ABC. Jego formuła to połączenie animacji i gry aktorskiej. Dodatkowo na widzów będą czekały pytania i interaktywne zadania do wykonania przed telewizorem. Dzieci biorące udział w tej edukacyjnej przygodzie z pewnością na długo zapamiętają najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa kolejowego.

Najmłodsi mogą uczyć się bezpieczeństwa również dzięki emitowanym od września na antenie MiniMini+odcinkom programu „Myszka w Paski i podróże koleją” .Tytułowa bohaterka, Myszka w  Paski, w każdym odcinku zapoznaje dzieci z tematyką podróżowania pociągiem. Opowiada o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowych, na dworcu, czy w pociągu.

Kampania Kolejowe ABC zainteresuje też starsze dzieci. Mogą one wziąć udział w Akcji Mural – konkursie dla uczniów klas III-VI szkół podstawowych na najlepszą pracę plastyczną prezentującą zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Zwycięska koncepcja zostanie wykonana przez profesjonalnych muralowców na ścianie budynku przy Placu Zawiszy w Warszawie jako wielkoformatowy mural.

Na zwycięzców konkursu czeka wyjazd na 3-dniową zieloną szkołę i 20 000 zł na odmalowanie wybranych pomieszczeń w placówce szkolnej. Nagrody dla 5 wyróżnionych drużyn to po 5000 zł na odmalowanie jednego pomieszczenia w szkole, do której uczęszczają autorzy wyróżnionych prac. O Akcji Mural i ważnych zasadach związanych z podróżowaniem koleją opowiadają popularni vlogerzy: Euzebiusz z „Zabawy Mistrzów”,Pusheen Girl, Mateusz Ciawłowski i zespół My3. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie http://www.kolejoweabc.pl/akcjamural/

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.