Tomaszowianie uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

161

Autor: Urząd Miasta

W Święto Niepodległości w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się m.in. uroczystości patriotyczno-religijne, 15. Tomaszowski Bieg Niepodległości, a także sztafeta pływacka, piknik niepodległościowy oraz projekcja filmu „ Legiony”. W biegu wzięło udział ponad 900 osób – uczniowie tomaszowskich szkół, przedstawiciele zakładów pracy, stowarzyszeń oraz osoby indywidualne.


O godz. 9.30 w kościele NMP Królowej Polski odbyła się uroczysta msza święta. Po niej na pl. T. Kościuszki rozpoczęto uroczystości centralne. Wśród wielu towarzyszących im imprez był także Tomaszowski Bieg Niepodległości, który odbył się już po raz piętnasty.

Przed biegiem uczestnicy otrzymali pamiątkowe białe i czerwone czapeczki, które ufundowane zostały w ramach realizacji projektu „Tomaszowski Bieg Niepodległości” przez grupę nieformalną DLA NIEPODLEGŁEJ.

Po zakończonym biegu rozlosowano upominki przekazane przez Urząd Miasta w Tomaszowie Maz. oraz Miejskie Centrum Kultury. Szczęśliwym wygranym wręczyła je wiceprezydent miasta Izabela Śliwińska.

Niepodległość świętowaliśmy również  podczas koncertu organowego w kościele pw. MBNP przy ul. Ludwikowskiej, a na pływalni Złota Rybka odbyła się Pływacka Sztafeta Niepodległości. Zwiecznieniem obchodów była projekcja filmu „Legiony”.

Organizatorami uroczystości byli: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej oraz Komenda Hufca ZHP.