Plejada gwiazd światowego łyżwiarstwa szybkiego przyjedzie do Tomaszowa Mazowieckiego

410

Autor: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Najlepsi panczeniści znów przyjadą do naszego miasta. Około 300 zawodników z 26 krajów  wystartuje w Pucharze Świata Seniorów w Łyżwiarstwie Szybkim, który od 22 do 24 listopada odbywać się będzie w Arenie Lodowej. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Austria, Białoruś, Kanada, Chiny, Dania, Niemcy, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i oczywiście Holandia – to tylko część państw, których reprezentantów będzie można zobaczyć podczas najbliższych zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbędą się w tomaszowskiej Arenie Lodowej.

W zawodach udział wezmą najlepsi panczeniści świata, w tym także medaliści olimpijscy z Soczi i Pjongczangu. Będą to m.in. Sven Kramer, Ireen Wust, Nao Kodaira, Martina Sablikova, Pavel Kuliznikov czy Denis Yuskov.

Polskę reprezentować będzie 17-osobowa kadra. Nie zabraknie zarówno  utytułowanych zawodników, takich  jak Natalia Czerwonka (srebrna medalistka olimpijska w biegu drużynowym z Soczi) czy Artur Waś (wielokrotny medalista zawodów Pucharu Świata i olimpijczyk z Pjongczangu), jak również wschodzących gwiazd polskiego łyżwiarstwa z Karoliną Bosiek – wicemistrzynią świata juniorek z 2019 roku – na czele.

Grupa B każdego dnia zawodów rywalizację rozpoczynać będzie o godz. 12, natomiast  grupa A w piątek wystartuje o godz. 16, a w sobotę i niedzielę o godz. 15.  Bilety na imprezę są dostępne m.in. w sprzedaży stacjonarnej w kasach Areny Lodowej w cenie od 16 zł.

Treningi zawodników, którzy wystartują w pucharowych zawodach w Tomaszowie Maz., będzie można oglądać w Arenie Lodowej już od poniedziałku, 18 listopada. Panczeniści wyjdą na lód ok. godz. 9. Będzie wówczas szansa na autografy i wspólne zdjęcia.

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.