Co słychać na przystani?

272

Autor: Urząd Miasta

Prace na przystani powoli mają się ku końcowi. Tymczasem trwa porządkowanie terenu sąsiadującego z rewitalizacją. Znikają stare, nieużywane od lat domki letniskowe, które straszyły z brzegu Pilicy. Stan 6 budynków był tak zły, że ich remont był już niemożliwy.

1zdjęcie przystani z 4.12.2019

Przypomnijmy, miasto pozyskało dofinansowanie na modernizacje tomaszowskiej przystani w ramach RPO województwa łódzkiego. Projekt obejmuje wspólną aplikację 4 gmin z powiatu tomaszowskiego: Gmina Tomaszów Mazowiecki, Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina  Inowłódz, Gmina Rzeczyca wraz z udziałem starostwa Tomaszowskiego.

Dotyczy on zwiększania atrakcyjności terenów leżących wzdłuż rzeki Pilicy poprzez zagospodarowanie terenów przyległych, przystani, miejsc wodowania kajaków itp. Każdy z partnerów odpowiedzialny jest za realizację swojego zakresu.

W Tomaszowie wykonywane są nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, trapy widokowe, scena letnia, boiska do siatkówki plażowej , boisko wielofunkcyjne do koszykówki, zagospodarowywana jest zieleń, powstały węzły sanitarne, szalety, przebieralnie, dwa place zabaw, miejsca gastronomiczne dla food truck, ekspyremantarium dla dzieci, labirynt  z zieleni dla dzieci, system monitoringu rzeki, nowe oświetlenie oraz alejki i place.