Wolontariusze z SP 13 dla schroniska

308

Autor: SP Nr 13

Od września tego roku Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 13 podjął aktywną współpracę z tomaszowskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt.

Grupa uczniów z klas ósmych wolny czas weekendu zamiast na własne przyjemności poświęca stworzeniom oczekującym na adopcję, wyprowadzając je na spacery. Mimo że opieka nad czworonogami wymaga wysiłku, wolontariusze podkreślają, że sprawia im wielką satysfakcję i jest wspaniałą przygodą uczącą empatii do zwierząt.

Poza bezpośrednią pomocą uczniowie wykazali się kreatywnością i zorganizowali na terenie szkoły akcję pod hasłem „Książka dla schroniska”. Przeprowadzili kiermasz, podczas którego można było zakupić książki ofiarowane przez uczniów i nauczycieli. Chociaż ceny woluminów były symboliczne, kiermasz okazał się sukcesem. Za uzyskaną kwotę kupiono 13 obroży przeciw kleszczom, które 7 grudnia zostały podarowane schronisku jako upominek mikołajkowy.

Przedsięwzięcie udało się dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów: Wiktorii, Mateusza i Kuby z klasy VIIIb, którzy byli inicjatorami wydarzenia, przygotowali plakaty promujące akcję oraz stoisko z książkami, a także Daniela z klasy VIIIb, Oliwii i Piotrka z klasy VIIIa, którzy pomagali w  sprzedaży książek.

Samorząd Uczniowski składa podziękowania wszystkim, którzy wspomogli akcję.