Orszak Trzech Króli 2020

220

Autor: Starostwo Powiatowe

Orszak Trzech Króli przeszedł w poniedziałek, 6 stycznia, ulicami Tomaszowa. Prowadzeni przez królów Kacpra, Melchiora i Baltazara, mieszkańcy powiatu wyszli z czterech tomaszowskich parafii: NMP Królowej Polski, św. Antoniego, św. Jadwigi i św. Rodziny, by spotkać się w parafii Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Spalskiej.

Orszaki ulicami Tomaszowa poprowadzili tradycyjnie Trzej Królowie. W rolę króla Kacpra wcielił się Paweł Kotynia – tegoroczny maturzysta, w rolę Melchiora – Sławomir Pluta, natomiast w afrykańskiego króla Baltazara mieszkający w Tomaszowie Etiopczyk – Mamuye W Silassie.

Królowe złożyli pokłon przed Świętą Rodziną, ich role w tym roku zagrała rodzina z parafii przy ul. Spalskiej: Paweł Konewka z żoną Eweliną, najmłodszym synkiem Stasiem w roli Jezuska i jego starszym bratem Piotrusiem, który wcielił się w rolę pastuszka. Andrzej Fąk zagrał rolę króla Heroda, żołnierzami byli ministranci Norbert Dudek i Mateusz Lalek.

Tegoroczną uroczystość Trzech Króli ubarwił koncert kapeli góralskiej „Jontki z Żywca”. Odbyło się również podsumowanie konkursów na najpiękniejszą szopkę i gwiazdę betlejemską. Nagrody wręczyli: Marcin Witko – Prezydent Miasta Tomaszowa, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Tomaszowski oraz Członkowie Zarządu – Michał Czechowicz i Marek Kubiak.