Ekogroszek workowany. Sprawdź najważniejsze korzyści!

259

Ekogroszek w workach – zachowaj właściwości opału na dłużej

Podczas porównania ekogroszku dostarczanego i składowanego luzem z wysokiej jakości produktem w workach, np. https://najlepszyekogroszek.pl/ekogroszek-classic, należy przyjrzeć się najważniejszym parametrom decydującym o skuteczności opału. Materiał składowany luzem, nadmiernie suchy, często wręcz przesuszony, wcale nie jest dobrym surowcem opałowym i często podlega degradacji. Produkt nieodpowiednio składowany i przechowywany na powietrzu wietrzeje, przez co traci kaloryczność. Bezpośrednio przekłada się to więc na spadek jego wartości opałowej – musimy w konsekwencji spalić więcej surowca.

Wygodne magazynowanie i eksploatacja

O przewadze ekogroszku workowanego nad produktem luzem świadczą nie tylko lepsze parametry przekładające się bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji. Ogromną zaletą pakowanego materiału jest także wygoda – dostawy, składowania i eksploatacji. Nie musimy ładować ekogroszku na taczkę, przewozić i przerzucać łopatą do – bardzo często – małego, wąskiego otworu prowadzącego do piwnicy. Ekogroszek workowany dostarczany jest na wygodnych paletach. Wystarczy więc przy użyciu prostego wózka paletowego przetransportować ładunek w dogodne miejsca. Cała czynność zajmie maksymalnie kilka/kilkanaście minut. Jeśli chcemy przenosić lub przewozić worki pojedynczo, również nie będzie to problemem – jeden worek to 25 kg węgla, natomiast cała paleta to 20 worków.

Jak ekogroszek workowany przekłada się na komfort palenia w piecu? Załadunek lub uzupełnienie trwa zaledwie chwilę. Wystarczy rozciąć worek i jego zawartość wsypać do pieca, kotła lub podajnika. Produkt workowany sprzyja też zachowaniu porządku w pomieszczeniu, ponieważ nie leży luzem w kotłowni. Dzięki temu nie roznosimy węgla czy sadzy po pozostałych częściach nieruchomości, a samo pomieszczenie nie jest tak mocno zapylone. Dzięki temu mamy o wiele mniej sprzątania, gdy sezon grzewczy dobiegnie końca.

Sprawdzony dostawca gwarantuje wysokie parametry ekogroszku

Podczas podejmowania decyzji o zakupie ekogroszku zawsze wybieraj dostawców, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami klientów i są w stanie zagwarantować Ci jakość swojego asortymentu. Nie zapominaj, że cena często nie jest wyznacznikiem gatunku paliwa, lecz może być pewną wskazówką. 

Wybierając rekomendowanych sprzedawców, masz pewność, że wykorzystasz potencjał swojego systemu grzewczego przy zachowaniu wygody i maksymalnej wydajności oraz efektywności. Ekogroszek lub węgiel będą palić się dłużej, zaoferują więcej ciepła i mniej popiołu oraz ewentualnych spieków. To realnie przekłada się na Twoje oszczędności.