Uczennice SP nr 11 opracowały przewodnik po Tomaszowie Maz.

244

Autor: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Źródło: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi

Ada Cisowska, Anna Frąckowiak, Antonina Frątczak, Zuzanna Węglińska i Katarzyna Zimnicka, uczennice klasy szóstej i siódmej w Szkole Podstawowej nr 11,  zajęły drugie miejsce w województwie łódzkim w konkursie „Krajobraz mojego regionu – uczę i pokazuję”.  Dziewczęta opracowały przewodnik turystyczno-przyrodniczy po ziemi tomaszowskiej oraz przygotowały prezentację multimedialną pokazującą najciekawsze miejsca w Tomaszowie Mazowieckim.

Konkurs zorganizowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Łodzi był skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa łódzkiego, a jego głównym celem było upowszechnianie wiedzy o naszym regionie oraz popularyzacja jego walorów przyrodniczych.

Uczennice z „jedenastki” pod kierunkiem nauczycielki geografii Anety Kołodziejskiej w ramach konkursu zorganizowały dla młodszych kolegów ze swojej szkoły spacer krajobrazowy po Tomaszowie, pokazując im najciekawsze miejsca i walory przyrodnicze miasta, a następnie opracowały przewodnik pt. „Wędrówki krajobrazowe po Tomaszowie Mazowieckim”. Otrzymały za niego drugą nagrodę w ww. konkursie. Gratulujemy!

Przewodnik wykonany przez uczennice z SP nr 11 można zobaczyć w załączniku.