Noworoczne spotkanie w bibliotece

296

Autor: MBP Oddział Dla Dzieci i Młodzieży

Styczeń to miesiąc, kiedy jeszcze przeżywamy święta Bożego Narodzenia oraz składamy znajomym, przyjaciołom i rodzinie życzenia na Nowy Rok.

10 stycznia Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotował spotkanie noworoczne dla najmłodszych czytelników. Była to okazja by powspominać tak niedawno przeżywany radosny czas.

Na początku spotkania bibliotekarki wyjaśniły małym gościom pojęcia takie, jak: kolęda, kolędowanie, jasełka. Dzieci mogły również opowiedzieć o spędzonych świętach w ich domach. Zastanowiliśmy się wspólnie: Jaka jest różnica między kolacją, a kolacją wigilijną. Ta rozmowa z małymi czytelnikami to był wstęp do głównego punktu spotkania. Grupa dzieci z Przedszkola nr 20 przygotowała jasełka dla wszystkich gości. Scenariusz przedstawienia przygotowały nauczycielki: Aneta Fijałkowska ,Ewa Dziubałtowska i Ewelina Gawęda.

Mali aktorzy przedstawili historie narodzin Pana Jezusa. Dzieci doskonale wcieliły się w swoje role. W przedstawieniu jasełkowym nie zabrakło znanych kolęd i pastorałek. W spotkaniu noworocznym wzięły udział dzieci z przedszkola nr 8 z katolickiego przedszkola „Antoś” i z niepublicznego katolickiego przedszkola „Wyspa Szkrabów” Wszyscy życzyliśmy sobie wszystkiego dobrego w Nowym Roku.