Taras na miarę XXI wieku

839

Wraz z kończącą się zimą i wydłużającym się dniem narasta w nas ochota na korzystanie z pierwszych promyków słońca. Chcemy czerpać z pięknej pogody jak najwcześniej się da dlatego szybko wyciągamy ogrodowe meble i relaksujemy się podczas wolnych chwil na tarasie. Jeżeli chcesz iść z duchem czasu i nieco zmodernizować swoje patio to świetnie trafiłeś. Pokażemy Ci jak tanim kosztem poprawić wygląd i funkcjonalność nawet małego tarasu.

Po pierwsze organizacja

Zimą taras pełni rolę składzika. Wystawiamy tam wszystko to, czego akurat nie potrzebujemy w domu. Warto więc zacząć od porządków. Jeżeli nie masz miejsca do przechowywania, rozważ postawienie jakiejś komórki. Jest to praktyczne rozwiązanie, a stworzenie jej samemu banalnie proste. Cię nie satysfakcjonuje? Zrób research w rzeczach, które masz. Może część z nich jest już niepotrzebna i można je wyrzucić albo komuś oddać?

Jeżeli nie masz żadnej podłogi na taras to właśnie teraz jest czas by to zmienić. Dzięki niej nie będziesz musiał chodzić po trawie czy ziemi a meble będą stać stabilnie. Możesz użyć podestów tarasowych, które są łatwe w montażu. Dzięki temu Twój taras zyska nowe życie. Jeżeli planujesz położenie kafelek czy kostki brukowej to poczekaj do pierwszych dni wiosny i wyższych temperatur. Kiedy już uporasz się ze sprzątaniem i podłożem możesz zacząć szukać mebli.

Po drugie meble

Najistotniejszy jest oczywiście wybór mebli. Dzisiaj nikt już nie chce zwykłych, plastikowych krzeseł. Żyjemy bardziej ekologicznie i chcemy, by produkty dostępne na rynku były dobre jakościowo. Dlatego wybierając nowy zestaw mebli warto postawić na te z technorattanu https://www.ogrodowysalon.pl/meble-ogrodowe-technorattan. Są odporne na warunki atmosferyczne, stylowe i łatwo je wyczyścić. Z tego tworzywa można wykonać przeróżne cuda. Oprócz krzeseł https://www.ogrodowysalon.pl/krzesla-ogrodowe znajdziesz sofy, stoliki, pufy, podnóżki, moduły, narożniki, leżaki, ławki, a także modne dodatki, takie jak kosze na rośliny, doniczki i skrzynie. Możesz do nich dokupić także różnego rodzaju tekstylia, które sprawią, że Twój taras będzie bardziej przytulny. Na mniejszy sprawdzi się idealnie zestaw krzeseł. Większa powierzchnia spodoba się narożnikowi i małemu stolikowi.

Po trzecie przemyślane rozwiązania

Warto zadbać także o praktyczny wymiar. Na cieplejsze dni z pewnością przyda się parasol, https://www.ogrodowysalon.pl/parasole-ogrodowe, który zaoferuje nam trochę cienia i zapewni nieco niższą temperaturę. Jeżeli lubisz gotować to z pewnością potrzebujesz grilla. Z pewnością przyda Ci się również skrzynia na tekstylia. Dzięki temu zawsze będą czyste, a ty jednocześnie zyskasz dodatkowe miejsce do siedzenia.

Teraz już wiesz jak przygotować taras na kolejny wspaniały sezon. Dzięki tym prostym radom Twoje miejsce do relaksu po zimowej przerwie na nowo odżyje. Zaproś przyjaciół i ciesz się wspólnie spędzonymi chwilami przy grillu czy spokojnym wieczorze z książką i lampką wina.