Laurka dla Babci i Dziadka

254

Autor: MBP Odział Dla Dzieci i Młodzieży

Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć – przytuli, jeśli mamy kłopoty i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić.

Babcia nigdy się nie gniewa, nawet kiedy coś przeskrobiemy. To ona potrafi najlepiej wysłuchać zwierzeń i marzeń rodzących się w małych główkach. To Babcia najskuteczniej ukoi łzy. Babcia – to słowo wszystkim dzieciom i dorosłym kojarzy się z ciepłem, dobrocią i mądrością.

Dziadek także daje nam swoją miłość. Jesteśmy zasłuchani, kiedy zaczyna snuć opowieści o dawnych latach. Cieszymy się, gdy uczy nas, jak postępować w życiu. Jest świadkiem naszych sukcesów i pomaga, gdy coś nam się nie udaje. W dniu 21 stycznia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji Święta Babci i Dziadka odbyło się spotkanie edukacyjne, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 8 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 z Tomaszowa Mazowieckiego.

Spotkanie w tomaszowskiej książnicy rozpoczęło się od wysłuchania książki K. Boguckiej pt: „Działka dziadka Działkowica” oraz krótkiej rozmowy na temat przeczytanego tekstu. Następnie nasi milusińscy uczestniczyli w zabawie ruchowej do wiersza I. Salacha pt: „Idzie babcia”, rozwiązywali zagadki tematyczne oraz bawili się w słoneczko skojarzeń związanych z dziadkami. Natomiast po zapoznaniu z opowiadaniem „Najlepszy prezent”, przedszkolaki brały udział w zabawie dydaktycznej o babci i dziadku. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały laurki dla swoich najbliższych, słuchając przy tym audiobooka Miry Lobe pt: „Babcia na jabłoni”.

Wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta życzymy dużo zdrowia i radości.