20 szkół w II etapie Olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

152

Za nami szkolny  etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Wyłoniono w nim 20 szkół z regionu, które wezmą udział w kolejnym etapie zmagań.

2 grudnia do I etapu Olimpiady w województwie łódzkim przystąpiło 58 szkół i 3 375 uczniów, w całym kraju było to prawie 34 tys. uczniów i ok. 1 tys. szkół.

 W czterech szkołach z łódzkiego, uczniowie zdobyli z testu maksymalną liczbę punktów – tj. 60. Chodzi o Zespół Szkół Nr 1 im. prof. R.A. Cebertowicza w Głownie, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej z Poddębic, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim, II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego także z Tomaszowa Mazowieckiego. Każda z tych szkół w I etapie osiągnęła maksymalna liczbę punktów – 60. Niewiele mniej bo po 59 punktów miały 4 kolejne szkoły i po 58 – dwie następne. W sumie punktacja 20 szkół zakwalifikowanych do II etapu mieściła się w przedziale od 53 do 60 punktów.

20 marca w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się II etap Olimpiady. Wówczas uczniowie, w trzyosobowych zespołach będą walczyć o udział w ogólnokrajowym, ostatnim etapie zmagań. A jest o co walczyć, bo do wygrania są m.in.  indeksy na wybrane uczelnie czy atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wiedza, którą przyswajają uczniowie podczas projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, którego zwieńczeniem jest Olimpiada, jest potrzebna nie tylko uczniom, którzy są na progu swojej aktywności zawodowej. To wiedza, którą powinien posiadać każdy z nas, by wiedzieć, dlaczego warto być ubezpieczonym, na jakie świadczenia można liczyć gdy zachorujemy, zajdziemy w ciążę, czy będziemy mieć wypadek w pracy. – mówi Monika Kiełczyńska, Regionalny rzecznik prasowy ZUS woj. łódzkiego.

Zachęcamy szkoły by, brały udział w naszych projektach edukacyjnych, które dotyczą nie tylko uczniów szkół ponadpodstawowych. Warto dodać, że do projektu „Lekcje z ZUS”, Zakład zapewnia darmowe materiały edukacyjne w postaci  zeszytów dla uczniów i nauczycieli. Zeszyty dla nauczycieli zwierają scenariusz lekcji oraz materiały multimedialne w postaci filmów i prezentacji do wykorzystania na lekcji. Więcej informacji na temat naszych projektów można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja.

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego