Drużyna MZK znów w akcji

218

Autor: Urząd Miasta Tomaszowa Maz.

Krzysztof Miksa, Jan Pachnik i Paweł Grudziak, czyli pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim po krótkiej przerwie znów wyruszyli w teren, by podczas spotkań z dziećmi w szkołach i przedszkolach opowiadać o swojej pracy i zaletach transportu zbiorowego. Ostatnie z nich odbyło się 27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9. Kilka dni wcześniej drużyna MZK odwiedziła też dzieci z Przedszkola nr 7.

Uczniowie „dziewiątki” dowiedzieli się od kierowców tomaszowskich emzetek, jakie są zasady zachowania bezpieczeństwa w autobusie, co oferuje mieszkańcom nowoczesny tabor komunikacji miejskiej oraz dlaczego warto korzystać z transportu zbiorowego. Prowadzący spotkanie opowiedzieli im też o swojej pracy, wspomagając się prezentacją multimedialną i modelem zdalnie sterowanego autobusu. Odpowiadali również na pytania dzieci.

Drużynie MZK tym razem towarzyszyli ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ‒ Jakub Sil i Michał Ziętkowski, którzy przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością numerów alarmowych oraz podstaw resuscytacji.

Na koniec spotkania, zorganizowanego w ramach akcji „Praca, pasja, styl życia…”, uczestnicy otrzymali firmowe kubki MZK, odblaski oraz dyplomy, które pomagała wręczać 10-letnia Weronika Grudziak, najmłodsza członkini drużyny MZK.