Bal karnawałowy w SP Nr 14

198

Autor: SP Nr 14 im. Orła Białego

Karnawał to wyjątkowy okres w roku, na który przypada czas przepełniony muzyką, wspaniałych balów i zabaw. To czas świętowania, zabawy i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami. I to właśnie bal karnawałowy, zorganizowany 30 stycznia był takim dniem w naszej szkole – pełen zabawy, wspaniałych strojów, kolorowych balonów – niezwykły i wyczekiwany dzień.

W tym dniu ubrana w kolorowe serpentyny i balony sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, żołnierzy, motylków, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal karnawałowy rozpoczęli uczniowie „0” – III. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez nauczycieli, a były one zabawne i wesołe. Na koniec balu zostali wybrani król i królowa balu karnawałowego 2020. Królową balu została Katarzyna Karwat z I b, królem – Szymon Grałek z II c.

Uczniowie z klas IV-VIII bawili się w rytm muzyki młodzieżowej. Było głośno i radośnie! Tu również nie zabrakło kolorowych, wspaniałych i wymyślnych strojów: widziano czarownice, wampiry, jednorożce, wróżki, diabełki i aniołki – istne szaleństwo! Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Zabawa trwała w najlepsze, przecież to karnawał! Na koniec balu wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.