Dodatkowe ogrzewanie w domu jednorodzinnym

316

Większość współczesnych domów jednorodzinnych została zaprojektowana w taki sposób, aby można w nich zamontować kominek, który będzie stanowił alternatywne źródło ogrzewania. Obecnie nie instaluje się już tradycyjnych kominków z otwartym paleniskiem, które nie zawsze są bezpieczne. Obecnie bowiem inwestorzy zwracają znacznie większą uwagę na wygodne użytkowanie kominka, oraz – co ma szczególne znaczenie – na bezpieczeństwo domowników. Wśród najnowszych rozwiązań znalazły się wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, które można połączyć z instalacją centralnego ogrzewania. Innym sposobem optymalnego wykorzystania ciepła jest rozprowadzanie go za pomocą specjalnych kanałów po całym domu.

Podstawowe zalety kominków

Nowoczesne kominki są nie tylko bardzo atrakcyjne, ale również pełnią funkcję pomocniczego źródła ciepła zarówno podczas okresów przejściowych, jak również w trakcie sezonu grzewczego. Aby mogły być w pełni funkcjonalne i stanowić dopełnienie głównego ogrzewania, należy uwzględnić instalację odpowiednich przewodów kominowych, które umożliwią dystrybucję ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele kominków zainstalowanych w domach jednorodzinnych lub w mieszkaniach mogą obniżyć koszty centralnego ogrzewania. Obecne produkowane kominki pozwalają zmniejszyć wydatki za zużycie gazu czy olej opałowy. Obecne wkłady kominkowe pozwalają na utrzymanie temperatury na stałym poziomie we wnętrzach. Przed zakupem wkładu warto zapoznać się z pełną ofertą dostępną na rynku. Jeśli chcemy kupić optymalny model warto przejrzeć ofertę wkładów kominkowych Zibi. Nowoczesny kominek Zibi – extrakominki.pl zapewni optymalną dystrybucję ciepła w domu.

System DGP – optymalny sposób dystrybucji ciepła w pomieszczeniach

Kominki z wkładem posiadającym system DGP pozwalają na dystrybucję ciepłego powietrza w poszczególnych wnętrzach budynku. Ogrzany wkład kominkowy można dodatkowo wykorzystać do rozprowadzenia ciepła po całym domu. Zapewnia to specjalny układ izolowanych przewodów, czyli kanałów kominowych. Zwykle koszty takiej instalacji nie są wysokie, co jest dodatkowym atutem. Dystrybucja gorącego powietrza odbywa się w sposób wymuszony lub grawitacyjny. Kominek DGP, który dystrybuuje ciepłe powietrze w sposób grawitacyjny jest sprawdzonym i mało awaryjnym rozwiązaniem, a na jego pracę nie mają wpływu przerwy w dostawie prądu ani zepsuty wentylator.

Wkłady kominkowe – bezpieczne i wydajne rozwiązanie

Ogromne znaczenie ma także fakt, że zastosowanie wkładu pozwala odizolować ogień od pomieszczeń we wnętrzu domu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że opał uzupełnia się dużo rzadziej niż w kominku otwartym, gdyż cały proces spalania ma wolniejszy przebieg, gdyż dopływ powietrza jest kontrolowany.

Kominki Zibi – funkcjonalne wkłady w przystępnej cenie

Przy zakupie wkładu kominkowego warto wziąć pod uwagę sprawdzone rozwiązania, a także rozważyć poszczególne parametry. Należą do nic: moc, rodzaj materiału i przeszklenia i rodzaj paliwa. Poza tym warto zorientować się czy dany wkład został przystosowany do rekuperacji oraz czy współpracuje z DGP. Ma to zasadnicze znaczenie w przypadku, gdy chcemy ocieplać mieszkanie kominkiem.