Podziękowano przyjaciołom dzieci

470

Autor: Urząd Miasta

Powiatowy Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Tomaszowie Mazowieckim w piątek, 14 lutego po raz dwudziesty szósty zorganizował noworoczne spotkanie dla osób, które w różnej formie wspierają działalność stowarzyszenia i pracę świetlicy socjoterapeutycznej „Krasnoludek”. Najbardziej zaangażowanym w pracę na rzecz dzieci wręczono odznaczenia. Wśród wyróżnionych znalazł się Tomasz Jurek ‒ wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Uroczystość już po raz kolejny odbyła się w gościnnych progach I Liceum Ogólnokształcącego. Uczestników powitały prezes Oddziału Powiatowego TPD Jadwiga Brajer, jej zastępca Maria Jendryka oraz Ewa Męcina, dyrektorka I LO.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. ci, którzy pracowali przy zorganizowaniu ubiegłorocznego koncertu „Serce na dłoni” , z którego dochód przeznaczany jest m.in. na organizację wypoczynku letniego dla podopiecznych TPD, a także jego wykonawcy, darczyńcy i sponsorzy czy osoby wspierające świąteczne akcje „Mikołaj dzieciom”.

Głównym punktem oficjalnej części spotkania było uhonorowanie osób wspierających działalność TPD.

Odznaką „Przyjaciel dziecka” wyróżnieni zostali: Tomasz Jurek – wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Cezary Pełka, Mariusz Świderek, Joanna Kosior, Izabela Horbik, Beata Cieślik, Jan Drozd, Justyna Piątek i Rafał Żelazek.

Srebrną odznakę ”Zasłużony działacz TPD” otrzymały: Wacława Bąk – przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Jolanta Janicka, Ewa Śliwińska, Jolanta Skonieczna i Anna Gajek.

noworoczne spotkanie przyjaciół dzieci spektakl

Darczyńcom podziękowały też dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej TPD „Krasnoludek”, które przygotowały spektakl z przesłaniem.

W  części artystycznej wystąpili również uczniowie I LO i ich przyjaciele: wokaliści ‒ Zuzanna Borowska, Weronika Wysmyk, Maja Korzeniowska, Karolina Ziętek, Julia Zaczyńska, Kornelia Bielas, Justyna Borkowska, Julia Stępień i Jan Gluźniewicz oraz: tancerki ‒ Julia Chaber, Weronika Skorupa i Katarzyna Zwolska. Na zakończenie kilka piosenek wykonał Czesław Mincer.

Pomoc podopiecznym TPD potrzebna jest nie tylko okazyjnie. Organizowanie letniego czy zimowego wypoczynku, przygotowywanie paczek świątecznych to tylko niewielka część działalności stowarzyszenia. Na co dzień z pomocy w nauce, zajęć terapeutycznych, umuzykalniających, posiłków, programów prozdrowotnych i profilaktycznych  w świetlicy „Krasnoludek” korzysta około 45 dzieci z Tomaszowa, które wytypowane zostały przez szkolnych pedagogów. Kolejne otaczane są podobnymi działaniami przez koła TPD znajdujące się w przedszkolach i szkołach powiatu tomaszowskiego.

TPD można wspomóc, przekazując na rzecz stowarzyszenia m.in. 1% podatku należnego fiskusowi. Wystarczy, wypełniając PIT, w odpowiedniej rubryce wpisać Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim, KRS 0000214510.