Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

490

Autor: KPP

W dniach od 21 do 28 lutego 2020 roku obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Uczestniczyć będą w niej także policjanci z komend woj. łódzkiego.

Doroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związane są z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia. 
 
Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne udzielane w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.

W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestęsptwem” w Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, wzorem lat ubiegłych dyżurujący na miejscu funkcjonariusz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego służył będzie pomocą wszystkim zainteresowanym.

Dyżury pełnione będą według n/w harmonogramu:

– 21 luty w godzinach 10:00 – 12:00

– 24 – 28 luty w godzinach 10:00 – 12:00