Umowa na lądowisko

342

Autor: Starostwo Powiatowe

W dniu 20.02.2020 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Św. Antoniego 41 w Tomaszowie Mazowieckim miało miejsce podpisanie umowy z firmą GELCO Sp. z o.o. z Warszawy na wykonanie zadania pn. „Budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Podleśnej w Tomaszowie Mazowieckim”.

Obiekt powstanie na działce o powierzchni 0,644ha przy ul. Podleśnej. Do płyty lądowiska będzie prowadziła droga dojazdowa. Zostanie ono wybudowane według najnowszych standardów i zgodnie z wszystkimi obowiązującymi przepisami. Teren zostanie ogrodzony lądowisko będzie się składało z płyty lądowiska o średnicy 15m, pasa trawiastego okalającego płytę szerokości 5m opaski z chodnika o szerokości 1m, lądowisko wyposażone będzie w oświetlenie strefy przyziemia TLOF, strefy podejścia FATO, oświetlenia głównego kierunku podejścia, oświetlenia projektorowego, oświetlenia wskaźnika kierunku wiatru, latarnię identyfikacyjną lądowiska. Na terenie znajdować się też będzie kontener techniczny.

Teren objęty będzie monitoringiem wizyjnym. Powierzchnia lądowiska 572m2 droga dojazdowa od ul. Podleśnej o szerokości 4m i powierzchni 328m2. Lądowisko dla śmigłowców LPR na potrzeby Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.  będzie obiektem służącym prowadzeniu akcji ratowniczych, transportu między szpitalnego oraz ratowaniu życia i zdrowia osób poszkodowanych.