Tomaszowscy kajakarze w III Mistrzostwach Polski na Ergometrach

504

Autor: Urząd Miasta

Kajakarze reprezentujący MUKS „Wiking wzięli udział w III Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych, które odbyły się 16 lutego br. w hali sportowej Politechniki Poznańskiej.

Pośród zawodników z 20 ekip z Polski oraz jednej ze Szwecji startowała również reprezentacja kajakarzy z Tomaszowa Mazowieckiego.
Zawodnicy startowali w konkurencji seniorów na dystansie 1000 m gdzie Marek Rybarczyk uplasował się na 11 pozycji.  W kategorii 50 + brązowy medal zdobył Mirosław Kowalski, który tym samym obronił te pozycje z przed roku gdzie również był na trzecim stopniu. Czesław Pietrzyk ukończył rywalizację na piątym miejscu. W młodszej kategorii Cezary Dębiec zajął 7 miejsce.

Wszyscy panowie startowali również w sztafecie na 3000 m   kończąc rywalizacje na 6 miejscu, jednocześnie poprawiając wynik z zeszłego roku o 5 pozycji.