Spotkanie autorskie z Moniką Sakturą

349

Autor: MBP Oddział dla Dzieci i Młodzieży

3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy ustanowiony został w 1984 roku przez PEN Club. Jego celem jest promowanie literatury, oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Przy okazji święta organizowane są spotkania autorskie oraz wieczory literackie.

      W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej  3 marca z okazji święta pisarzy odbyło się spotkanie autorskie z panią Moniką Sakturą autorką książki

 pt. „Pewnego razu w bibliotece”.

Pani Monika Saktura jest pedagogiem ,choreografem, biblioterapeutą, animatorem kultury. Pasjonuje się podróżami, fotografią. Jest autorką wierszy i piosenek. Opowiadanie „Pewnego razu w bibliotece jest jej debiutem wydawniczym w świecie literackim.

Spotkanie autorskie było okazją do przypomnienia uczniom jaki proces przechodzi książka za nim trafi w ręce czytelnika . A ten jest bardzo długi. Aby książka mogła powstać, najpierw w głowie autora musi się zrodzić ciekawy pomysł na nią. Taką drogę odbyła również książka pani Moniki Saktury  pt. „Pewnego razu w bibliotece”.

W spotkaniu z pisarką wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych nr 3,8,i 14. Oprócz historii na temat powstania książki dzieci wysłuchały utwory muzyczne i wiersze autorki.

Na zakończenie spotkania pani Monika odpowiadała na pytania dzieci, podpisywała książkę oraz robiła wspólne zdjęcia z czytelnikami.