Dzieci i młodzież w cyfrowym świecie ‒ zaproszenie na warsztaty

331

Autor: UM

Fundacja „Most” Agnieszki Drzewoskiej i Bartłomieja Krasińskiego, działając w projekcie „Otwarte miasto”,  organizuje warsztaty w ramach akcji Urzędu Komunikacji Elektronicznej „Dzieci i młodzież w cyfrowym świecie”. Są one skierowane do nauczycieli, pedagogów oraz rodziców dzieci i młodzieży z tomaszowskich szkół.

Tematyka dotyczyć będzie negatywnych zjawisk: patostreamów, hejtu, mowy nienawiści, challenge etc. Podjęty zostanie również temat uzależnień od Internetu i telefonu w kontekście nie tylko dzieci i młodzieży, ale także ich rodziców (np. FOMO, MOMO, FOJI).

Przybliżone zostaną również takie zjawiska jak sexting czy sextortion Prowadzący warsztaty zwrócą uwagę uczestników na  kontrolę dzieci w zakresie gier komputerowych, podadzą też przykładowe sposoby ochrony rodzicielskiej.

Warsztaty odbędą się 18 marca w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej przy ul. Farbiarskiej 20/24 w sali konferencyjnej budynku „B”, dla grup 30 osobowych w trzech turach ‒ pierwsza w godzinach 13-15, druga w godz. 15-17 i trzecia  w godz. 17-19. Przewidywany czas warsztatu to ok. 45 minut. Jeśli będzie taka potrzeba, dodatkowe 30 minut zostanie poświęcone na dyskusję dotyczącą aspektów prawnych omawianej tematyki.

Warsztaty są bezpłatne, ze względu jednak na ograniczoną liczbę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń wraz z podaniem wybranej godziny. Chętni mogą się zgłaszać, wysyłając e-mail na adres: fundacjamost@tlen.pl.

Tylko zwrotne potwierdzenie będzie upoważniało do uczestniczenia w warsztatach.