Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” – wyniki – etap wojewódzki

452

Autor: ZSP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

W etapie wojewódzkim konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy w Łodzi z naszej szkoły wzięło udział dwoje uczniów wyłonionych w etapie szkolnym. Byli to uczniowie Aleksandra Pawlak z klasy I b Tp i Kacper Biedrzycki z klasy II b T. Konkurs przeprowadzany był w ramach programu „Kultura bezpieczeństwa”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów BHP. Test opracowany przez Okręgową Komisję Konkursową składał się z 35 zadań z których 25 pochodziło z bazy zadań, a 10 było o podwyższonym poziomie trudności. Konkurs odbył się 4 marca 2020 r. w ZSP nr 9 w Łodzi. Na uwagę zasługuje wysoki poziom konkursu. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka w której brało udział 8 uczniów. W etapie wojewódzkim konkursu wzięło udział 33 szkoły (w tym 4 z Tomaszowa Mazowieckiego) reprezentowanych przez 66 uczniów (w tym 8 z Tomaszowa Mazowieckiego). Oprócz uczniów naszej szkoły były to ZSP nr 1, ZSP nr 2 i ZSP nr 8. Nasi uczniowie uplasowali się w połowie stawki, co należy uznać za ich osobisty sukces.

Koordynatorem konkursu jest Jacek Mrozicki.