Komunikat w sprawie organizacji meczów domowych Widzewa

587

Autor: www.widzew.com

Zgodnie z dotychczasowymi komunikatami przedstawicieli administracji państwowej najbliższy mecz domowy Widzewa nie będzie mógł być imprezą masową.

Z uwagi na przekazanie przez Prezesa Rady Ministrów informacji o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce (LINK), rekomendacje Minister Sportu (LINK), komunikat w sprawie negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa wydany przez Wojewodę Łódzkiego (LINK) oraz komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej (LINK) Klub Widzew Łódź zmuszony jest wstrzymać się od podejmowania jakichkolwiek decyzji związanych z organizacją meczów domowych w ramach rozgrywek II ligi w sezonie 2019/2020 co najmniej do czasu opublikowania przez Wojewodę Łódzkiego decyzji i wytycznych w tym zakresie. Z otrzymanych przez Klub informacji wynika, że pojawić powinny się one w środę 11 marca.

W czwartek 12 marca odbędzie się z kolei posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli organizatora rozgrywek, w których uczestniczy drużyna piłkarska Widzewa Łódź.

Klub zdaje sobie sprawę, że w chwili obecnej trudno uznać jakiekolwiek decyzje za ostateczne. Zgodnie z dotychczasowymi komunikatami pewnym jest jedynie, że najbliższy mecz domowy Widzewa nie będzie mógł być imprezą masową. Jego ostateczny kształt zależeć może od wielu czynników, w tym oczekiwanych wytycznych i decyzji administracyjnych.

Zapewniamy jednak, że stale monitorujemy i analizujemy sytuację. O wszelkich zmianach i decyzjach dotyczących organizacji w najbliższym czasie spotkań Widzewa w Sercu Łodzi informować będziemy na bieżąco.