Na terenie zajezdni MZK stanie ogólnodostępna stacja paliw

370

Autor: Urząd Miasta

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim chce zrealizować inwestycję polegającą na budowie nowej stacji paliw. Przetarg na wykonanie zadania został ogłoszony 14 maja. Termin składania ofert mija 1 czerwca br.

Nowoczesna stacja paliw ma być zlokalizowana na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, będzie jednak dostępna również dla mieszkańców miasta i klientów zewnętrznych. Obiekt ma być sześciostanowiskowy i samoobsługowy. Płatności będzie można dokonywać zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej, a dzięki tankomatom od ręki ‒ bez konieczności stania w kolejce do kasy ‒ otrzymać paragon lub fakturę. Dystrybutory i tankomaty zostaną wyposażone w moduł głosowy, który w przyjazny sposób przeprowadzi klientów przez proces tankowania i płatności.

Stacja oferować będzie dwa gatunki paliw płynnych ‒ benzynę oraz olej napędowy, a także AdBlue i LPG.

Na terenie obiektu zaprojektowano również budynek, w którym będzie można  zaopatrzyć się w drobne artykuły motoryzacyjne. Znajdzie się w nim też ogólnodostępna toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na dachu budynku – w trosce o środowisko i dla obniżenia kosztów eksploatacji obiektu ‒ staną panele fotowoltaiczne.

Klienci stacji będą mieli do swojej dyspozycji 12 miejsc postojowych oraz stanowisko z kompresorem. Dla zwiększenia bezpieczeństwa na terenie całej zajezdni powstanie oznakowanie pionowe i poziome zgodne z przygotowanym projektem wewnętrznej organizacji ruchu, uzgodnionym z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

‒ Cieszy mnie informacja ze spółki, że udało się rozwiązać wszystkie problemy, które pojawiły się na etapie przygotowania przetargu. Bardzo podoba mi się projekt ‒ to nowoczesna, samoobsługowa i ekologiczna stacja. Mam nadzieję, że będziemy mogli zaproponować mieszkańcom posiadającym Kartę Tomaszowianina absolutnie najtańsze paliwo w mieście ‒ mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Wyłoniony w przetargu wykonawca w ramach zadania będzie musiał m.in. dokonać prac rozbiórkowych obiektów budowlanych obecnej stacji paliw, zbudować podziemne zbiorniki, dystrybutory i rurociągi paliw, studnie zlewowe, tankomaty, stanowisko kompresora i miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, a także wykonać system odwodnienia, chodniki i zieleńce. Termin zakończenia inwestycji planowany jest do 16 listopada 2020 roku.

Budowa stacji paliw na terenie zajezdni MZK pozwoli zagospodarować i zrewitalizować jej ostatnią część, zwiększyć o nową usługę coraz bogatszą ofertę spółki dla mieszkańców miasta i przedsiębiorców oraz ‒ co szczególnie istotne ‒ uzyskać dodatkowe dochody.