Mieszkanie za remont ‒ rozpoczęła się IV edycja

59

Autor: Urząd Miasta

Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. od 1 czerwca 2020 roku ruszyło z kolejną, czwartą już edycją programu „Mieszkanie za remont”. Tym razem do modernizacji przez oczekujących na własne M wytypowano pięć lokali z zasobów komunalnych.

Są to dwa mieszkania przy ul. Grota-Roweckiego oraz po jednym przy ulicach Mościckiego, Jerozolimskiej oraz Słowackiego. Wszystkie usytuowane są w kamienicach, a składają się z pokoju lub dwóch pokoi z kuchnią i łazienką, o powierzchniach od 29 mkw. do 43 mkw.

Zakres prac remontowych, jaki trzeba w nich wykonać, to najczęściej: wyposażenie łazienek w biały montaż, zakup i położenie paneli podłogowych na piance i folii, zakup i położenie płytek ceramicznych w łazience i/lub kuchni, malowanie ścian i sufitów oraz zakup i montaż bojlera elektrycznego.

Program „Mieszkanie za remont” skierowany jest do osób, które chcą skrócić czas oczekiwania na mieszkanie komunalne, a ich możliwości finansowe pozwalają na wykonanie remontu we własnym zakresie i na własny koszt. TTBS zwraca im nakłady poniesione na zakup materiałów do remontu w ramach naliczonego czynszu.

W ramach trzech pierwszych edycji programu zasiedlono w ten sposób 22 mieszkania komunalne. W bieżącej edycji własne M w zamian za remont będzie mogło otrzymać szybciej kolejne pięć osób.