Wiemy kto wybuduje stacje paliw w MZK

91

Autor: Urząd Miasta

Najkorzystniejszą ofertę budowy stacji paliw złożyła spółka JASO SERWIS z Czaplinka. Zaproponowana kwota była aż o 425,5 tys. zł niższa od zaplanowanych na ten cel pieniędzy. Łącznie koszt budowy ma się zamknąć w kwocie 3 874 500 zł. Zadanie ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku. Mieszkańcy Tomaszowa w ramach Karty Tomaszowianina będą mogli liczyć na zniżki.

Stacja będzie nowoczesna, sześciostanowiskowa i samoobsługowa. Płatności będzie można dokonywać zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej, a dzięki tankomatom od ręki – bez konieczności stania w kolejce do kasy – otrzymać paragon lub fakturę. Dystrybutory i tankomaty zostaną wyposażone w moduł głosowy, który w przyjazny sposób przeprowadzi klientów przez proces tankowania i płatności.

W ofercie znajdą się dwa gatunki paliw płynnych – benzyna oraz olej napędowy, a także AdBlue i LPG.

Na terenie obiektu zaprojektowano również budynek, w którym będzie można zaopatrzyć się w drobne artykuły motoryzacyjne. Znajdzie się w nim też ogólnodostępna toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na dachu budynku – w trosce o środowisko i dla obniżenia kosztów eksploatacji obiektu – staną panele fotowoltaiczne.

Klienci stacji będą mieli do swojej dyspozycji 12 miejsc postojowych oraz stanowisko z kompresorem.

Budowa stacji paliw na terenie zajezdni MZK pozwoli zagospodarować i zrewitalizować jej ostatnią część, zwiększyć o nową usługę ofertę spółki oraz uzyskać dodatkowe dochody.