Piękne spotkanie łodzian

435

Piłkarze łódzkiego Widzewa po fenomenalnym spotkaniu pokonali rezerwy poznańskiego Lecha 3 do 2, przegrywając już 0 do 2.

Bramki dla czerwono biało czerwonych zdobywali:

Daniel Tanżyna w 45. minucie pojedynku, kolejna padła w 57,

minucie zdobyta przez Christopher Mandiangu,

a dzieła dokończył niezawodny Marcin Robak w 61. minucie spotkania.

Dla „Kolejorza” bramki dwukrotnie zdobył w 10. i 31 minucie pojedynku Paweł Tomczyk.

Po meczu trenerzy ocenili spotkanie:

Marcin Kaczmarek (Widzew):

Dla nas było bardzo ważne, by pokazać kibicom, że ta drużyna ma charakter, walczy i zrobi wszystko, by awansować do I ligi. Zaczęliśmy nieźle, ale rzut karny wyprowadził nas z równowagi i pozwolił Lechowi zdobyć drugą bramkę. Gol kontaktowy i wiele dobrych słów w szatni spowodowało, ze wygraliśmy ten mecz. Bardzo się ciesze się, że udało się wygrać, bo nie jest łatwo ostatecznie zwyciężyć, przegrywając wcześniej 0:2.

Zawsze podkreślałem, że piłka nożna jest dla kibiców. Mimo że stadion nie był wypełniony, to było czuć, że fani nas niosą. Mamy przed sobą siedem finałów i już przygotowujemy się do pierwszego z nich.  Będziemy mieli kilka ubytków kadrowych, ale dziś chciałbym nacieszyć się ze zwycięstwa, bo jest z czego.

Rafał Ulatowski (Lech II):

Kluczowym momentem spotkania okazała się 45. minuta, kiedy nie udało nam się doprowadzić dwubramkowego prowadzenia do przerwy. Widzew się rozpędził, a efekty widzieliśmy w drugiej połowie. Mieliśmy dobre momenty, chcieliśmy wychodzić do kontrataków, ale daliśmy się stłamsić doświadczonym rywalom. Warto wyróżnić Marcin Robaka, który sprawiał nam bardzo dużo problemów. Był wszędzie i myślę, że dzięki niemu Widzew wygrał mecz.

Widzew Łódź – Lech II Poznań 3:2 (1:2)