Dlaczego domki letniskowe to hit nadchodzącego sezonu?

148

Drewniane domki letniskowe doskonale sprawdzają się jako obiekty rekreacyjne. Ich prosta konstrukcja, atrakcyjny i naturalny wygląd oraz łatwa dostępność sprawia, że coraz więcej naszych rodaków decyduje się na takie rozwiązanie. Czy podczas zbliżającego się sezonu wakacyjnego warto postawić na popularne domki letniskowe? Zapytaliśmy o to Pana Przemysła Balcewicza, który jest prezesem Eko Architektury – wiodącego producenta domków letniskowych na naszym rynku.

Dlaczego Polacy coraz częściej stawiają na drewniane domki letniskowe?

W naszym społeczeństwie można zauważyć wzrost świadomości jeśli chodzi o zdrowy tryb życia oraz rozwiązania zgodne z naturą – a drewniane domki, na pewno do nich należą.
Co więcej, nasi rodacy w ostatnich latach coraz częściej podróżują po różnych krajach oraz odkrywają magię drewna oraz związane z nim zalety. Należymy też do narodu, który lubi otaczać się pięknem – nasze domy oraz posesję zawsze są zadbane oraz estetyczne. Nie sposób nie zauważyć, że efekt końcowy domków wykonanych z drewna jest naprawdę imponujący. Wyróżniają się one bardzo atrakcyjną formą, a to przypada do gustu miłośnikom stylu, których w naszym kraju nie brakuje. 

Czy drewniane domki letniskowe są praktyczne?

Naturalne piękno w czystej postaci to nie jedyna zaleta drewnianych domków letniskowych. Są one bardzo wytrzymałe – drzewa iglaste są materiałem długotrwałym. Domki letniskowe czy altanki wyprodukowane według nowatorskich technologi oraz odpowiednio pielęgnowane są w stanie posłużyć nam bardzo długo. 

Szybkie tempo życia sprawia też, że wiele osób przypomina sobie o domkach letniskowych, gdy już rozpocznie się sezon wakacyjny. Na szczęście domki takie można otrzymać nawet
w 2 tygodnie od złożenia zamówienia – w przypadku prostych konstrukcji. To sprawia,
że w każdym momencie można zdecydować się na drewnianą konstrukcję na działce i dużo osób z tego korzysta. Drewno jest też doskonałym materiałem dla alergików. Posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie przyciąga kurzu. Reguluje też poziom wilgotności w domu, wpływając na komfort życia domowników. 

W drewnianym domku letniskowym będzie ciepło – co jest istotne podczas chłodniejszych letnich lub jesiennych wieczorów. Wiele osób zgodzi się ze mną, że drewnianych konstrukcjach panuje niepowtarzalny klimat. Olejki eteryczne znajdujące się w drewnie działają uspokajająco na organizm człowieka. Ten naturalny surowiec obniża też poziom stresu oraz wpływa na lepszy sen. Jak widać domki letniskowe wykonane z drewna są doskonałym rozwiązaniem na działkę – pozwolą wypocząć podczas wakacji oraz zadbać
o lepsze samopoczucie domowników. 

Dlaczego warto postawić właśnie na Eko Architekturę?

Jak już wspomnieliśmy, domki letniskowe to wybór niezwykle trwały – jednak nie zawsze tak jest. Dużo zależy jednak od odpowiedniej techniki konstrukcji oraz rodzaju drewna: 

  • Powinno ono być suche o wilgotności wynoszącej 14-18%.
  • Domek letniskowy powinien być tak zaprojektowany, aby do wszystkich drewnianych elementów docierało powietrze, dzięki temu materiały będą oddychać i unikniemy powstania kondensatu.
  • Najlepsze drewno to sosnowe oraz jodłowe z północnych rejonów.
  • Elementy, które wystają na zewnątrz powinny być tak zamontowane, aby woda z nich ściekała, a nie utrzymywała się na powierzchni.

To są drobne kwestie, ale właśnie od nich zależy trwały efekt końcowy – nie każda firma produkująca domki letniskowy zwraca na to uwagę. Wiele producentów stawia po prostu na szybszy oraz jak najtańszy proces produkcji. My natomiast stawiamy na jakość oraz zadowolenie klientów, którzy polecą nas swoim bliskim – nawet po wielu latach.