Autor: Urząd Miasta
Nawet 5 tys. złotych dotacji można otrzymać w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda” na lata 2020-2024. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi właśnie ogłosił nabór wniosków.
Dla kogo „Moja Woda”?
Beneficjentem programu mogą być osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny z kompletnym systemem orynnowania dachu.
Na co można przeznaczyć dotację?
Do tzw. kosztów kwalifikowanych zalicza się koszty zakupu, montażu,
budowy i uruchomienia instalacji, pozwalających na zagospodarowanie wód
opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej
przedsięwzięciem, takich jak:
a) przewody odprowadzające wody
opadowe zebrane z rynien, wpustów do zbiornika nadziemnego, podziemnego,
otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego,
b) instalacja rozsączająca,
c) zbiornik retencyjny szczelny lub infiltracyjny:
* zbiornik retencyjny nadziemny otwarty o pojemności 2 m3 lub większej,
* zbiornik retencyjny nadziemny zamknięty o pojemności 1 m3 lub większej (w przypadku zbiorników o pojemności mniejszej niż 2 m3 wymagane jest, aby w ramach dofinansowania zostały zakupione minimum 2 szt.),
* zbiornik retencyjny podziemny zamknięty o pojemności 2 m3 lub większej,
d) elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody.
W ramach trwającego naboru będą przyjmowane jedynie wnioski wypełnione i przesłane do WFOŚiGW w Łodzi od 1 lipca 2020 r. od godz. 9.00, za pomocą portalu beneficjenta (https://portal.wfosigw.lodz.pl/).
W celu złożenia wniosku o dofinansowanie należy:
- Założyć konto w portalu beneficjenta na stronie https://portal.wfosigw.lodz.pl/ (nie dotyczy podmiotów posiadających już konto w portalu beneficjenta). Po aktywacji konta będzie można się zalogować i korzystać z portalu.
- Pobrać, a następnie wypełnić aktywny formularz PDF wniosku o dofinansowanie dostępny poprzez menu po lewej stronie po zalogowaniu w portalu beneficjenta. Po zakończeniu wypełniania należy sprawdzić poprawność wpisanych danych.
- Wysłać wypełniony formularz wniosku do Funduszu za pomocą „SKRZYNKI PODAWCZEJ – PDF”– dostępnej w portalu beneficjenta.
- Wydrukować wypełniony formularz wniosku, podpisać i dostarczyć wraz z dokumentami wymienionymi w spisie wymaganych załączników, znajdującym się na ostatnich stronach formularza wniosku (Współwłaściciel podopisuje dodatkowo „informacje o przetwarzaniu danych osobowych”), do siedziby funduszu.
Adres:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
ul. Dubois 118
93-465 Łódź
(godziny pracy 8.00-15.30)
Dostarczone
(w wersji elektronicznej oraz papierowej) formularze wniosków muszą być
identycznie i mieć taką samą sumę kontrolną umieszczoną na dokumencie.
Ocenie będą podlegać tylko te wnioski, które wpłynęły w terminie naboru, zostały zarejestrowane w Funduszu w formie elektronicznej (aktywny PDF) i została złożona ich podpisana papierowa wersja (z tożsamą sumą kontrolną). Za datę złożenia wniosku uznana będzie data wpływu do Funduszu jego papierowej formy.
Więcej informacji na stronie WFOŚiGW w Łodzi: http://www.wfosigw.lodz.pl.