Powstanie nowa stacja paliw w MZK

57

Autor: Urząd Miasta

Rozpoczęła się budowa ogólnodostępnej stacji paliw na terenie zajezdni MZK przy ul. Warszawskiej. Jej właścicielem i operatorem będzie Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim.  Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest spółka JASO SERWIS z Czaplinka, która w postępowaniu przetargowym zaproponowała najniższą cenę. Łącznie koszt budowy ma się zamknąć w kwocie 3 874 500 zł. Umowa na realizację inwestycji podpisana została 15 czerwca 2020 r., a zadanie, włącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Stacja będzie nowoczesna, sześciostanowiskowa i samoobsługowa. Płatności będzie można dokonywać zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej, a dzięki tankomatom od ręki – bez konieczności stania w kolejce do kasy – otrzymać paragon lub fakturę. Dystrybutory i tankomaty zostaną wyposażone w moduł głosowy, który w przyjazny sposób przeprowadzi klientów przez proces tankowania i płatności.

W ofercie znajdą się dwa gatunki paliw płynnych – benzyna oraz olej napędowy, a także AdBlue i LPG.

Na terenie obiektu zaprojektowano również budynek, w którym będzie można zaopatrzyć się w drobne artykuły motoryzacyjne. Znajdzie się w nim też ogólnodostępna toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na dachu budynku – w trosce o środowisko i dla obniżenia kosztów eksploatacji obiektu – staną panele fotowoltaiczne.

Klienci stacji będą mieli do swojej dyspozycji 12 miejsc postojowych oraz stanowisko z kompresorem. Mieszkańcy Tomaszowa w ramach Karty Tomaszowianina będą mogli liczyć na zniżki.