„Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego” – spotkanie z tomaszowskimi przedsiębiorcami

65

Autor: Starostwo Powiatowe

W czwartek, 13 sierpnia 2020 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się spotkanie „Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego”  z przedsiębiorcami, prowadzącymi działalność gospodarczą na terenie powiatu tomaszowskiego. Spotkanie zorganizowane zostało przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego.

Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu powitała  Pawła Anyszewskiego  – prezesa Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, który poprowadził spotkanie. ŁARR organizuje podobne spotkania w każdym z 24 powiatów z województwa łódzkiego. Spotkanie składało się z trzech paneli. W pierwszym głos zabrały przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi: Monika Wrońska –  doradca w Centrum Innowacji Biznesowej, i Ewa Cholińska z Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego, Biura Wsparcia Eksportu Województwa Łódzkiego. Następnie omówiony został temat pomocy, jaki przedsiębiorcom proponuje Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi i w ostatnim panelu głos zabrał Paweł Anyszewski z ŁARR.

Przedstawione zostały możliwości wsparcia firm w zakresie ich rozwoju, jak również pomocy związanej ze skutkami epidemii Covid-19. Odbyło się też szkolenie z prawidłowego wypełniania wniosków o pożyczkę składanych przez przedsiębiorców.

 Dużym zainteresowaniem tomaszowskich przedsiębiorców cieszyło się spotkanie. Prawie 50 uczestników wzięło udział. Każdy miał możliwość zadawać pytania, na które prowadzący chętnie odpowiadali.

W październiku odbędzie się kolejne spotkanie, zorganizowane przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego. Organizatorzy już zapowiadają, że udział w nim wezmą nie tylko przedstawiciele ŁARR, Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ale też przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi,