Policja i sanepid wspólnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Tomaszowa Maz.

191

Autor: KPP

25 sierpnia tomaszowscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z pracownikami sanepidu przeprowadzali kontrole w autobusach komunikacji miejskiej pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podjęte działania służą bezpieczeństwu mieszkańców naszego miasta.

Od kilku miesięcy zmagamy się z pandemią koronawirusa. Dlatego tak ważnym jest przestrzeganie obostrzeń i zaleceń, szczególnie dotyczących zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa. To właśnie środkach komunikacji miejskiej musimy zachować szczególną uwagę.
Oprócz przestrzegania zasad zachowania odległości należy pamiętać o nakazie stosowania środków ochronnych, tj. noszenie maseczek, przyłbic lub innych elementów zakrywających usta i nos. Z tego powodu policjanci wspólnie z sanepidem kontrolują stosowanie obostrzeń. Podczas takiego patrolu pouczają mieszkańców o konieczności zachowania odpowiedniej odległości i noszenia elementów zakrywających usta i nos oraz o dezynfekcji rąk. Działania mają na celu informowanie o skutkach lekceważenia nakazów i zakazów. Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy, czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodziny.