Kolejne dofinansowanie dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

73

Autor: Starostwo Powiatowe

W piątek, 4 września 2020 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym W Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej dotacji (ok. 60 tysięcy złotych) z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim.

Umowę w imieniu Urzędu Marszałkowskiego podpisał Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, a w imieniu TCZ – dr n. med. Wiesław Chudzik – prezes tomaszowskiego szpitala.

„Kolejna transza sprzętu potrzebnego dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia przybyła właśnie w ostatnich godzinach do naszego szpitala. Wartość pomocy, jaką udzielił nam Urząd Marszałkowski jest na poziomie 60 tysięcy złotych. W ramach tej pomocy otrzymaliśmy 10 łóżek, które poprawią komfort przebywania w naszym szpitalu. To jest bardzo ważne. Ta współpraca z Urzędem Marszałkowskim, co często podkreślam, układa się bardzo dobrze. Kolejne sumy pieniędzy trafiają tutaj właśnie na teren powiatu tomaszowskiego. W tym konkretnym przypadku do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia i będziemy starali się sukcesywnie wymieniać ten stary sprzęt, stare łóżka, żeby poprawić to, co jest do poprawienia, szczególnie z myślą o naszych pacjentach. Dziękujemy za pomoc Urzędowi Marszałkowskiemu, dziękujemy Wicemarszałkowi Zbigniewowi Ziembie i wszystkim tym, którzy na co dzień starają się nam pomagać.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego

„Jest to kolejne wsparcie dla tomaszowskiego szpitala przez władze Województwa Łódzkiego. I tutaj szczególne podziękowania dla pana Marszałka Zbigniewa Ziemby, bo za jego wstawiennictwem i dzięki działaniom i staraniom naszego Starosty, pana Mariusza Węgrzynowskiego, uzyskaliśmy kolejny nowy sprzęt dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Dzięki temu poprawiają się warunki sanitarne, poprawiają się warunki pobytowe naszych pacjentów i dzięki tym darom z Województwa, możemy poprawiać standard naszego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia pomoc przekazana w ramach tej walki z COVIDem, ponieważ ciągle mamy do czynienia z nowymi, chociaż w naszym powiecie nie tak dużymi zakażeniami.” – podziękował Wiesław Chudzik – prezes tomaszowskiego szpitala.