Profil zaufany potwierdzisz w Urzędzie Miasta

56

Autor: Urząd Miasta

Profil Zaufany (PZ) umożliwia załatwianie spraw urzędowych online. Od teraz będzie można go potwierdzić również w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Uruchomiony został Punkt Potwierdzający Profil Zaufany. Działać będzie w pokoju nr 5, na parterze, w głównym budynku Urzędu Miasta w godzinach pracy urzędu.

Przed przyjściem do Urzędu w celu potwierdzenia tożsamości należy wejść na stronę epuap.gov.pl i zarejestrować konto na ePUAP. W razie potrzeby, urzędnicy będą pomagać również z rejestracją.

Profil zaufany  to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela Polski w elektronicznych systemach administracji. Stanowi w tym przypadku alternatywę dla płatnego podpisu kwalifikowanego. Dzięki niemu wiele spraw można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. Profil zaufany działa jak odręczny podpis. Można dzięki niemu wysyłać przez Internet dokumenty i wnioski do różnych urzędów.

Ważne

  • Podpis potwierdzony Profilem Zaufanym  jest ważny (wywołuje skutki prawne), jeżeli został utworzony lub złożony w okresie ważności tego profilu (3 lata). 
  • Każdy obywatel może posiadać tylko jeden Profil Zaufany.