III Ultramaraton „Pilica – rzeka która łączy”

465

Autor: Starostwo Powiatowe

03 Października 2020 roku odbył się III Ultramaraton „Pilica – rzeka która łączy” z Tomaszowa Maz. do Warki.Organizatorem tych zawodów był Klub Kajakowy Korek Warka oraz KS Amber z Tomaszowa.Biuro zawodów znajdowało się w budynku przystani kajakowej Starostwa Powiatowego gdzie znajduje się MUKS „Wiking” Tomaszów Maz. nawiązując do myśli przewodniej imprezy do udziału włączyła się również BAZA Noclegowa Powiatowego Centrum Animacji Społecznej goszcząc na noclegi uczestników maratonu.Impreza miała formułę dwudniową. W piątek odbywała się do późnych godzin weryfikacja uczestników – zgłosiło się 65 osób a w sobotę o 6 rano nastąpił start do wyścigu z tomaszowskich przytani.Wyścigi były rozgrywane na dwa sposoby sztafety oraz indywidualny wyścig na całej trasie 116 km.Na trasie wyścigu sztafetowego świetnie wypadli zawodnicy z Tomaszowa. Sztafeta MUKS „Wiking” zajęła II miejsce ulegając zaledwie o 2 minuty na całym dystansie sztafecie „Polish Team” złożonej z najlepszych ultramaratończyków w kraju. Skład naszej sztafety to Cezary Dębiec, Czesław Pietrzyk, Marek Rybarczyk.Na III miejscu finiszowała szafeta KS Amber w składzie Sebastian Nagórka, Mateusz Ostrowski, Piotr Kaczmarek. Na IV miejscu znalazła się jedyna damska sztafeta złożona z tomaszowianek. Pod piękną nazwą „czterdziestka” płynęły Iza Pęczek, Wioletta Bielas, Elżbieta Bielas.Wśród zawodników którzy indywidualnie zmierzyli się z całym dystansem świtnie wypadł zawodnik MUKS „Wiking” Mirosław Kowalski który w kategorii masters wygrał wyścig a w ogólnej klasyfiakcji finiszował na 5 pozycji.Pośród zawodników, którzy w tym dniu zdecydowali się zmierzyć z tym morderczym wyścigiem było jeszcze wielu mieszkańców Powiatu Tomaszowskiego. Jedni ukończyli na dalszych miejscach inni przepłynęli tyle ile mogli. Świadczy to o tym iż kajakarstwo nie tylko to rekreacyjne jest popularne wśród mieszkańców.