Wystawa fotografii Zygmunta Dziedzińskiego

348

Autor: MCK

„Wartości pod ochroną” pod takim tytułem 16 października w Miejskim Centrum Kultury „Za Pilicą” miało się odbyć spotkanie, w ramach którego zaplanowany był wernisaż wystawy fotografii tomaszowianina Zygmunta Dziedzińskiego połączony z prelekcją o rezerwatach przyrody i występami artystycznymi. Niestety ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników wydarzenie zostaje odwołane.

Od poniedziałku, 19 października będzie jednak można oglądać wystawę fotografii Zygmunta Dziedzińskiego, którą autor zatytułował „Rezerwaty przyrody Spalskiego Parku Krajobrazowego oraz jego otuliny”. Na 23 planszach znalazły się zdjęcia dokumentujące krajobraz, ciekawostki przyrodnicze i starodrzewie m.in. Gaci Spalskiej czy Rezerwatu Przyrody Starodrzew Lubochniański. Wszystkie powstały podczas wycieczek rowerowych, które są kolejną ‒ poza fotografią ‒ pasją Zygmunta Dziedzińskiego.

Wystawa będzie dostępna w MCK „Za Pilicą” w godzinach pracy placówki. Będzie ją można zwiedzać indywidualnie lub w kilkuosobowych grupach z zachowaniem dystansu oraz wszystkich innych obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. W przypadku większych grup, chcących obejrzeć wystawę,  konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 44  712-23-69 w godz. 8-16.